РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812391<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Качан Т. В. 
Ресурсне забезпечення виробництва та оцінка його ефективності / Т. В. Качан, О. М. Мисюра // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 55. - С. 40-47. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Кризові та швидкозмінні умови зовнішнього середовища створюють перед підприємствами нові виклики та завдання. Конкурентоспроможність підприємства на будь-якому ринку напряму залежить від ресурсного забезпечення його діяльності та створеної системи управління. Актуалізація проблеми ресурсного забезпечення діяльності підприємства визначається обмеженістю ресурсів та їх великою вартістю. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Проблема ресурсного забезпечення діяльності підприємства досліджувало багато науковців, зокрема Л. Абалкін, Т. Безверхнюк, Н. Богацька, І. Вoвк, Р. Грант, Ю. Дерев'янко, Р. Квасницька, O. Кремінь, К. Кузнєцова, А. Мельник, Л. Мельник, В. Новицький, А. Полянська, К. Прохалада, І. Стец, М. Французова, А. Чорна, О. Шаманська та інші. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Незважаючи на велику кількість досліджень теоретичні аспекти ресурсного забезпечення діяльності підприємства є дискусійними і потребують подальшого дослідження. Щоб забезпечити планові фінансові результати підприємство має мати у наявності відповідне ресурсне забезпечення його діяльності. Тому підприємства в повному обсязі використовують власні ресурси і разом з тим шукають альтернативні ресурси, які в кінцевому результаті забезпечать досягнення економічного, соціального, екологічного, інноваційного ефекту. Завданнями дослідження - поглибити розуміння теоретичних основ ресурсного забезпечення виробництва; узагальнивши наявні підходи виділити існуючі види ресурсів; узагальнивши наявні підходи запропонувати класифікацію видів ресурсів; запропонувати систему оцінки ефективності управління забезпечення підприємства ресурсами. Застосовано сукупність методів наукового дослідження: системного підходу, структурування, синтезу та ін. Розглянуто теоретичні підходи щодо визначення ресурсного потенціалу соціально-економічних систем. Подано еволюцію наукових поглядів на категорію "ресурсний потенціал" стосовно різних об'єктів дослідження. Запропоновано систему оцінки ефективності управління забезпечення підприємства ресурсами. Результати дослідження можуть бути використані в процесі формування та реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я. Висновки: проаналізувавши наукові праці дослідників, можна зробити висновок, що сучасні умови розвитку господарських суб'єктів, в значній мірі визначаються станом, рівнем і масштабом використання їх ресурсного забезпечення, що забезпечує необхідний рівень конкурентоспроможності та підтримання ділової активності в умовах невизначеного зовнішнього середовища. Важливо приділяти увагу забезпеченню ресурсами, що за думками науковців є сукупністю внутрішніх і зовнішніх ресурсів і умов, що потрібні для становлення та постійного функціонування інноваційної сфери і складових її елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-553

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського