РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лой А. В. 
Оцінка економічного потенціалу підприємств торговельної галузі України / А. В. Лой // Економіка і прогнозування. - 2022. - № 3. - С. 131-148. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проведено оцінювання економічного потенціалу торговельної галузі України за період 2014 - 2020 рр. на основі аналізу структурних змін у галузі та економічного потенціалу підприємств торгівлі. Довоєнні показники діяльності свідчать, що торговельна галузь України була одним із драйверів економіки. При цьому період початку ковідних обмежень зумовив зростання не лише електронної комерції, а й торгівлі загалом. А от повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що почалося 24 лютого 2022 р., завдало великих збитків як економіці України загалом, так і торговельній галузі зокрема. Дослідження виявило процеси укрупнення торгових підприємств регіонального бізнесу та подальшої спеціалізації малого бізнесу. Драйверами розвитку торговельної галузі є зростання інформаційного та техніко-технологічного потенціалів її підприємств. Відповідно, серед пріоритетних напрямів для капітальних інвестицій у галузі - програмне забезпечення, отримання патентів, ліцензій та торговельних марок - як власних, так і контрактних виробництв. Оцінки фінансового потенціалу підприємств торговельної галузі виявили тенденцію до переходу від довгострокового фінансування до короткострокового, що свідчить про зростання ризиків для бізнесу. Джерелами ризиків є зростання цін на енергоносії і нестабільність зовнішньоекономічної кон'юнктури при постійних змінах регулювання галузі. Оцінки економічного потенціалу торговельної галузі країни доповнені аналізом складського господарства, яке є супутньою галуззю для торгівлі, і як показали випадки знищення складів під час воєнних дій, розвиток складського господарства є критичним для реалізації економічного потенціалу торгівлі. Виявлено, що у розрізі регіонів галузь складського господарства демонструє нерівномірний розвиток. На основі проведеного аналізу сформульовано рекомендації щодо напрямів економічної політики повоєнного відновлення торгівлі і складського господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського