РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко М. М. 
Особливості культивування штаму-продуцента рибофлавіну Bacillus subtilis IFBG MK-1A у біореакторі з підживленням / М. М. Радченко, О. О. Тігунова, Г. С. Андріяш, С. М. Шульга, Я. Б. Блюм // Доп. НАН України. - 2022. - № 6. - С. 79-84. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Рибофлавін відіграє важливу роль у широкому діапазоні біологічних процесів. Мета роботи - встановити особливості культивування штаму-продуцента рибофлавіну Bacillus subtilis IFBG MK-1A у біореакторі. Показано, що за культивування штаму в колбах об'ємом 1 дм<^>3 накопичення рибофлавіну становило 13,9 г/дм<^>3 на 66-ту год. культивування. Масштабування процесу культивування з підживленням проводили в біореакторі об'ємом 10 дм<^>3. Установлено, що оптимальний об'єм внесення підживлення становить 47 %, а кількість аміачної води, необхідної для стабілізації pH і накопичення рибофлавіну - 8 % об'єму середовища до інокуляції. Визначено, що конверсія глюкози становить 12 %, накопичення рибофлавіну - 19,1 г/дм<^>3 (за культивування з підживленням). Показано, що за умов культивування штаму B. subtilis IFBG MK-1A у біореакторі з періодичним підживленням істотно збільшується накопичення рибофлавіну (на 65 %) у порівнянні з накопиченням рибофлавіну в колбах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*72 + Е0*725.321.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412:а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського