РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000812086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'янченко О. О. 
Частоти і форми власних коливань захисної ємності резервуара з дефектами зварних швів при статичній дії осьового навантаження / О. О. Лук'янченко, Н. І. Бурау, О. В. Геращенко, О. В. Костіна // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2021. - Вип. 107. - С. 103-119. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Визначено частоти та форми власних коливань захисної ємності резервуара у разі статичної дії осьової стискаючого навантаження з метою побудови діагностичної моделі та моніторингу поширення тріщин у зварних швах її стінки. Комп'ютерне моделювання динамічної поведінки ємності виконано за допомогою обчислювального комплексу скінченноелементного аналізу NASTRAN. Розрахункову модель у вигляді циліндричної тонкостінної оболонки побудовано з урахуванням поясів із листів прокату, зварених "встик". Дефекти зварних швів представлені у вигляді двох наскрізних горизонтальних тріщин, розташованих у зварних швах між першим і другим поясами. Ширина розкриття тріщин прийнята рівною діаметра зварного шва між прокатними листами стінки ємності. Для оцінки впливу поширення тріщин на динамічні характеристики ємності їх довжина приймалась однаковою і збільшувалася до утворення однієї суцільної тріщини. Модель дефектів у вигляді наскрізних тріщин надала змогу узагальнити різні види дефектів зварних швів і прогнозувати стан оболонки в граничному критичному стані. Визначення частот і форм власних коливань захисної ємності за статичної дії осьового навантаження виконано в 2 етапи. На першому етапі досліджено напружено-деформований стан ємності в нелінійній постановці та сформовано сумарну матрицю жорсткості (лінійна та геометрична). На другому етапі визначено частоти та форми власних коливань ємності з урахуванням її стану від статичної дії осьового навантаження. Нелінійну задачу статики сформульовано у вигляді скінченноелементної апроксимації принципу можливих переміщень Лагранжа та вирішено за допомогою методу покрокового навантаження Ньютона - Рафсона (Nonlinear Static). Частоти та форми власних коливань навантаженої ємності визначено у ході розв'язання задачі на власні значення методом Ланцоша (Param Modes). Оцінено вплив дефектів зварних швів стінки та статичної дії осьової стискаючого навантаження на динамічні характеристики захисної ємності. Результати дослідження показали, що наявність тріщин і збільшення їх довжини зменшують значення частот власних коливань ємності. Статична дія осьового стискаючого навантаження на тонку оболонку може, як зменшити, так і збільшити її жорсткість, тим самим змінити частоту та форму власних коливань. Зазначено, що осьове навантаження повинно бути враховано в динамічних розрахунках тонких оболонок, особливо, у разі дії стохастичних навантажень (вітер, сейсміка і т.п.).



Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського