РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811530<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Застулка О. О. 
Мікологічна безпечність та якість бджолиного обніжжя : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / О. О. Застулка; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Представлено результати органолептичних, фізико-хімічних і мікробіологічних досліджень бджолиного обніжжя з різних регіонів України за 2013 – 2016 рр. Створено карту-схему якості бджолиного обніжжя України. Експериментально обґрунтовано використання підкислених (з величиною рН 4,5–5,0) агарів Чапека чи Сабуро для вирощування та підрахунку колоній мікроскопічних грибів, а також застосування агару Чапека та суспензії обніжжя у розведенні 1:10 для виявлення грибів роду Fusarium. З метою визначення видів мікроскопічних грибів запропоновано використовувати агар МакКонкі для одночасного виявлення ентеробактерій та грибів-нейтрофілів. Вивчено структуру мікроскопічних грибів-контамінантів бджолиного обніжжя України, показано домінування видів Aspergillus niger Tiegh., A. fumigatus Fresen., A. flavus Link., Rhizopus stolonifer (Ehrenb.) Vuill., Rhizopus oryzae Went & Prins. Geerl., Mucor hiemalis Wehmer. Запропоновано розводити бджолине обніжжя медом в 9 разів, що достовірно (р<0,01) знижує вміст грибів у 7,9 раза, а розведення в 19 разів зумовлює достовірне (р<0,01) зниження мікроскопічних грибів у 13,9 раза. У разі контамінації обніжжя мікроскопічними грибами родів Mucor та Rhizopus його безпечність можна забезпечити шляхом опромінення інфрачервоними променями впродовж години, завдяки чому знизиться обсіменіння бджолиного обніжжя даними грибами на 22,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-684

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440128 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського