РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000811513<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечитайло В. В. 
Грошовий обіг на території Гетьманщини (1648 - 1764 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Нечитайло; Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. - Переяслав-Хмельницький, 2019. - 15 c. - укp.

Вперше в українській і світовій історичній науці комплексно та глибоко проаналізовано основні проблемні питання історії грошового обігу Гетьманщини в період з 1648 по 1764 рр. Особливу увагу сфокусовано на питанні економічної експансії та агресії Московської держави та її наступника, Російської імперії, проти українських земель, що здійснювались шляхом проведення невдалих грошових реформ та фінансових експериментів. Про це свідчать такі заходи московського царського на російського імперського урядів: уведення до грошового обігу контрамаркованих талерів за завищеною ціною проти ринкової; уведення у грошовий обіг мідних рублів та полтин у середині XVII ст., які збувались представниками московської влади на українських ринках, що можна впевнено порівняти із таємним поширенням фальшивої монети на державному рівні; уведення до обігу мідних монет за номінальною ціною срібних монет у 1660-ті рр.; проект карбування чехів у Путивлі у 1670-ті рр.; упровадження карбування імітації півтораків Речі Посполитої нижчої якості у Севську у 1686 р.; проект уведення на українські ринки знецінених московських полушок 1720-х рр. Описано та проаналізовано основний зміст реформ московської влади в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)514-237

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського