РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810982<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Повх В. Л. 
Роль модуляторів NMDA-рецепторів в механізмах нейроретинопротекції за ішемічного та травматичного ураження зорового аналізатора (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / В. Л. Повх; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця, 2018. - 20 c. - укp.

Мета – встановити роль модуляторів NMDA-рецепторів в механізмах нейроретинопротекції за ішемічного та травматичного ураження ока і на цій основі експериментально обґрунтувати нові підходи до корекції патології зорового аналізатора. Методи – біохімічні, імуноферментні, функціональні, метод протокової цитометрії, фармакологічні, статистичні. Визначено роль фармакологічних модуляторів різних сайтів NMDA-рецепторів у механізмах нейроретинопротекції за ураження зорового аналізатора ішемічного та травматичного ґенезу в дослідах in vivo; експериментально обґрунтовано доцільність корекції нейроретино-деструктивних змін за ішемії/реперфузії ока та контузійної травми ока за допомогою інгібітора поліамінового сайта амантадину сульфату та інгібітора фенциклідинового сайта мемантину, засвідчена менша ефективність блокатору іонного каналу магнію сульфату; вперше показано, що за ішемічного та травматичного ураження зорового аналізатора зростання рівня NSE та білка S100 в сироватці крові асоціюється із формуванням несприятливого метаболічного патерну, посиленням цитометричних ознак апоптозу та нейрогліопроліферативної активності в сітківці ока у різні терміни досліду; встановлено, що за ішемічного та травматичного ураження зорового аналізатора нейроретинопротекторний ефект інгібіторів NMDA-рецепторів реалізується не лише через модуляцію глутаматної ексайтотоксичності, і й через зменшення в сітківці ока мікроцикуляторних розладів, зниження рівня прозапальних та проапоптичних чинників, підвищення активності глутатіонпероксидази в сітківці. Засвідчено, що амантадину сульфат значуще перевершує мемантин за здатністю акселерувати деескалацію рівня NSE та білка S100 в крові, коригувати показники клітинного циклу (зі зниженням рівня фрагментації ДНК) та за метаботропним ефектом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського