РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810641<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Попова-Коряк К. О. 
Особливості правового регулювання праці науково-педагогічних працівників : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. О. Попова-Коряк; Донецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Кривий Ріг, 2019. - 20 c. - укp.

На підставі теоретичних висновків та узагальнень науковців-правознавців, міжнародних актів, нормативно-правових актів України, порівняльного аналізу трудового законодавства України й зарубіжних держав та судової практики визначено та схарактеризовано особливості правового регулювання праці науково-педагогічних працівників. Досліджено поняття й ознаки науково-педагогічної діяльності та схарактеризовано її як підставу диференціації правового регулювання праці науково-педагогічних працівників. Визначено поняття науково-педагогічного працівника як суб’єкта особливого виду праці – науково-педагогічної діяльності. Прослідковано історичну ретроспективу становлення та розвитку правового регулювання праці науково-педагогічних працівників в Україні. Охарактеризовано право на працю науково-педагогічних працівників та специфіку механізму його реалізації. Виявлено особливості укладення трудового договору та особливості припинення трудового договору з науково-педагогічними працівниками. Розкрито особливості правового регулювання робочого часу і часу відпочинку, оплати праці науково-педагогічних працівників. Обґрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації з удосконалення правового регулювання праці науково-педагогічних працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)821

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439701 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Кавуненко Л. П. 
Традиції та перспективи науково-технічного співробітництва України з Китаєм / Л. П. Кавуненко, Н. Б. Ісакова // Наука та наукознавство. - 2021. - № 4. - С. 94-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено міжнародні науково-технічні співробітництва, яке зберігає значення для наукової, освітньої та інноваційної сфер України. Підкреслено, що нова реальність, пов'язана зі зміною лідерів економічного та інноваційного розвитку, обмеженими фізичними контактами через пандемію COVID-19, широкомасштабною цифровізацією, вимагає нових підходів до розуміння і вивчення поточного стану міжнародного науково-технічного співробітництва України з різними країнами, серед яких важливе місце належить Китаю. Практика розвитку китайсько-українських відносин показує, що ці країни стають дедалі більш важливими партнерами в різних сферах діяльності. Наголошено на необхідності розроблення спеціальних програм науково-технічного співробітництва різних суб'єктів господарювання і визначення пріоритетних напрямів міжнародної взаємодії для просування науки та інновацій в Україні. Наведено приклади взаємовигідного науково-технічного співробітництва між Україною і Китаєм, потенційно здатного знизити вплив негативних явищ в науково-освітній сфері України. Показано, що в процесі міжнародного науково-технічного співробітництва створюються нові види взаємодії між суб'єктами співробітництва, розширюється географія партнерських взаємодій, а завдяки еко номічним досягненням, основаним на знаннях і інноваціях, Китай стає все більш привабливим партнером для України. Наведені приклади науково-технічного співробітництва між Україною та Китаєм свідчать, що науково-технічною політикою України передбачено необхідні рамкові умови для його взаємовигідної та ефективної реалізації. Водночас дедалі більшого поширення набувають ініціативи окремих дослідних інститутів і університетів. Перспективи Китаю як партнера України з науково-технічного співробітництва автори обгрунтовують особистим досвідом участі в дослідницькому проєкті із залучення іноземних фахівців для роботи в провінції Цзянсі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР) ж + Ч214(5КИТ) ж + У9(4УКР)8 + У9(5КИТ)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського