РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810407<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fadieienko G. D. 
Pathogenetic role of fetuin-A in formation of metabolic disorders and systemic inflammation in patients with non-alcoholic fatty liver disease = Патогенетична роль фетуїну-А у формуванні метаболічних порушень та системного запалення у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки / G. D. Fadieienko, I. E. Kushnir, V. M. Chernova, T. A. Solomentseva, Ya. V. Nikiforova, O. G. Kurinna // Сучас. гастроентерологія. - 2022. - № 5/6. - С. 5-11. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) є провідною нозологією серед захворювань печінки у світі. Її складний патогенез остаточно не вивчено. Окрім метаболічних змін, одним із потенційних механізмів розвитку НАЖХП є зміни секреції та метаболізму гепатокінів, зокрема фетуїну-А. Мета роботи - визначити роль фетуїну-А у розвитку та прогресуванні НАЖХП. У дослідження було залучено 78 хворих на НАЖХП із метаболічними порушеннями та 30 добровольців як контрольну групу. Додатково до планового обстеження визначали сироваткову концентрацію фетуїну-А. Статистичну обробку проводили за допомогою SPSS 21. Результати продемонстрували статистично значуще підвищення концентрації фетуїну-А у хворих на НАЖХП із супутнім метаболічним синдромом (p << 0,05). Визначено пряму кореляцію між рівнями фетуїну-А та параметрами абдомінального (обвід талії та його співвідношення до обвіду стегон, p << 0,05) і вісцерального ожиріння (вісцеральна жирова тканина %, p << 0,05). Концентрації фетуїну-А були вищими у поліморбідних пацієнтів, особливо за поєднання НАЖХП із цукровим діабетом 2 типу та ожирінням. Рівні фетуїну-А були асоційовані зі змінами параметрів вуглеводного та ліпідного обмінів. Фетуїн-А позитивно корелював із концентраціями глікованого гемоглобіну (r = 0,32; p << 0,05) і значенням індексу НОМА (r = 0,36; p << 0,05). Визначено позитивну кореляцію між рівнем фетуїну-А та ТГ (r = 0,44; p << 0,05) і холестерином ЛПНЩ (r = 0,37; p << 0,05). Крім того, підвищення фетуїну-А асоціювалося зі збільшенням активності АЛТ (r = 0,39; p << 0,05) і підвищенням рівня TNF-alpha (r = 0,33; p << 0,05). Пацієнти з НАЖХП із пізніми стадіями стеатозу та фіброзу також продемонстрували вищі рівні фетуїну-А (p << 0,05). Отримані дані свідчать про значну патогенетичну роль фетуїну-А у розвитку та прогресуванні НАЖХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-1 + Р415.202.1 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського