РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стецюк О. П. 
Біологізовані агроприйоми як основа сталого функціонування агробіоценозу хмелеплантації / О. П. Стецюк, Л. П. Кириченко, В. І. Ратошнюк, І. П. Штанько, В. В. Любченко, Ю. М. Ільїнський // Агроекол. журн. - 2022. - № 3. - С. 75-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Інтенсивний технологічний процес вирощування хмелю традиційно передбачає утримання міжрядь хмеленасаджень у стані, вільному від рослинності за рахунок міжрядних культивацій. Це зумовлює до порушення природного процесу відтворення родючості грунту, зниження стабільності функціонування та продуктивності агробіоценозу. У хмелярстві проблему сталості хумулоценозу вітчизняні та зарубіжні вчені частково вирішують шляхом сидерації міжрядь, що дає можливість поповнити запаси органічної речовинигрунту в умовах дефіциту органічних добрив та зменшити антропогенний тиск на довкілля. Це питання вивчається більш широко, і публікації на цю тему зустрічаються у фахових виданнях. Однак фактично невисвітленою є проблема застосування травосумішок для залуження міжрядь як з точки зору впливу на фактор родючості грунту, водно-фізичні та хімічні властивості, так і на продуктивність хмелю. Мета дослідження - розробка основних агроекологічних складових сталого функціонування агробіоценозу хмеленасаджень із метою запобігання детеріорації внаслідок антропогенного навантаження. Методи досліджень - польові, лабораторні, метеорологічні, статистичні. Встановлено, що ефективне функціонування агробіоценозу хмеленасаджень можна забезпечити енергоощадними регламентами застосування добрив, які базуються на: сидерації міжрядь (олійна редька) з внесенням 20 т/га перегною + N180Р160К220; подвійній сидерації міжрядь (редька олійна і люпин почергово) + N100Р60К120; залуженні міжрядь із внесенням 20 т/га перегною перед залуженням + N180Р160К220. При цьому урожайність шишок хмелю залишається на рівні загальноприйнятого регламенту застосування добрив, а на варіанті з сидерацією та внесенням 20 т/га перегною + N180Р160К220 має перевагу на 9 - 10 %. Еколого-економічна ефективність свідчить про доцільність формування агробіоценозу хмеленасаджень, який грунтується на таких складових, як сидерація та залуження міжрядь. Він має менш затратний характер, наближує природний процесгрунтовідновлення, а по рентабельності перевищує традиційну технологію на 1,0 - 10,5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П259-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського