РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Аврамов К. В. 
Вимушені коливання тришарової оболонки подвійної кривизни з пружним стільниковим заповнювачем / К. В. Аврамов, Б. В. Успенський // Техн. механіка. - 2022. - № 4. - С. 79-94. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Отримано математичну модель коливань тришарових оболонок подвійної кривизни при геометрично нелінійному деформуванні. Серединний шар є стільниковим заповнювачем, який виготовлено за допомогою адитивних технологій FDM. Механічні властивості стільникового заповнювача оцінено за допомогою процедури гомогенізації. Зовнішні шари оболонки є тонкими та виготовлені з вуглепластику. При побудові моделі коливань застосовано теорію зсуву високого порядку, враховано ортотропію механічних властивостей всіх шарів оболонки. Кожний шар оболонки описано п'ятьма змінними (три проєкції переміщень та два кути обертання нормалі до серединної поверхні). Властивості лінійних коливань досліджено шляхом дискретизації за методом Релея-Рітца. При цьому серединний шар оболонки є значно легшим та податливим в порівнянні з зовнішніми шарами, що призводить до особливостей обчислювального процесу. Знайдено власні частоти та форми оболонки для подальшого аналізу нелінійних коливань. Математична модель вимушених коливань оболонки при геометрично нелінійному деформуванні являє собою систему нелінійних звичайних диференціальних рівнянь, яку отримано методом заданих форм. Для дослідження нелінійних періодичних коливань та їхніх біфуркацій застосовано чисельну процедуру, яка є поєднанням методу продовження та методу пристрілки. Чисельно досліджено властивості нелінійних періодичних коливань та їхніх біфуркацій в областях основних та субгармонійних резонансів. Розглянуто сферичну панель та панель у формі гіперболічного параболоїда. Показано, що при застосуванні збурюючого навантаження в точці, яка зміщена відносно центра тяжіння панелі, спостерігається взаємодія власних форм коливань, а частотний відгук та біфуркаційна діаграма якісно змінюються в порівнянні з випадком, коли збурююче навантаження застосовується в центрі тяжіння панелі. Досліджено збіжність результатів в залежності від кількості доданків у розкладеннях методу Релея-Рітца та методу заданих форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.150.350.94

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського