РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гарт Е. Л. 
Вплив включення із функціонально-градієнтного матеріалу на концентрацію напружень в тонких пластинах та циліндричних оболонках з круговим отвором / Е. Л. Гарт, В. С. Гудрамович, Б. І. Терьохін // Техн. механіка. - 2022. - № 4. - С. 67-78. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Тонкостінні конструкції завдяки поєднанню значної міцності та відносно малої ваги знайшли широке застосування в різноманітних галузях техніки, зокрема ракетно-космічній, нафтогазовій, енергетиці, будівництві та ін. Наявність отворів в пластинчато-оболонкових елементах таких конструкцій призводить до різкого збільшення локальних напружень, що за певних умов може запустити руйнівні процеси. Застосування функціонально-градієнтних матеріалів (ФГМ) з певними механічними властивостями дозволяє суттєво зменшити концентрацію напружень в околі локальних концентраторів у вигляді отворів, вирізів, викружок, виточок тощо. Проведено комп'ютерне моделювання та скінченноелементний аналіз напружено-деформованого стану тонких пластин та тонкостінних циліндричних оболонок за наявності кругового отвору і оточуючого його кільцевого включення із ФГМ. Досліджено вплив розмірів ФГМ-включення та закону змінення його модуля пружності на концентрацію параметрів напружено-деформованого стану пластин і оболонок в околі отвору. Отримано розподіл інтенсивностей напружень і деформацій в зонах локальної концентрації напружень. Встановлено, що за використання кільцевого ФГМ-включення з певними механічними властивостями можна зменшити коефіцієнт концентрації напружень більш ніж на 30 %. При цьому також спостерігається пропорційне зменшення інтенсивності деформацій в околі отвору. Закон змінення модуля пружності ФГМ-включення та ширина включення суттєво впливають не тільки на величину концентрації параметрів напружено-деформованого стану пластини та оболонки, а й на характер розподілу напружень по їх поверхням. Результати проведеної серії широкомасштабних обчислювальних експериментів показують, що використання кільцевого включення із ФГМ дає змогу знизити інтенсивності як напружень, так і деформацій навколо отвору. Отже, використання кільцевих підкріплень із ФГМ у пластинах та циліндричних оболонках з отворами дозволяє впливати на розподіл і величину інтенсивностей напружень і деформацій в зонах локальної концентрації параметрів їх напружено-деформованого стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.11 + В251.639

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського