РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810294<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ternova K. V. 
Effect of the length of truncated nozzle with a tip on its thrust characteristics = Вплив довжини скороченого сопла з насадком на тягові характеристики / K. V. Ternova, G. O. Strelnikov, N. S. Pryadko, M. O. Katrenko // Техн. механіка. - 2022. - № 4. - С. 26-34. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

В даний час при вирішенні нових завдань розробники сопла для ракетного двигуна все частіше звертаються до нетрадиційних конфігурацій, що відрізняються від класичного сопла Лаваля. Порівняно новим напрямом у проєктуванні надзвукових сопел є створення так званого дзвоноподібного сопла, яке має, на відміну від класичного сопла Лаваля, більший кут входу в надзвукову частину сопла. При цьому розглядаються сопла з двома ділянками розширення потоку надзвукової частини сопла. При вирішенні подібних завдань не розглядався вплив співвідношення довжин обох ділянок скороченого сопла на його характеристики. Мета роботи - визначення впливу довжини конічної початкової надзвукової ділянки з незмінною формою дзвоноподібного насадка на розподіл статичного тиску в соплі та його тягові характеристики. При дослідженні показників цього сопла використовувався обчислювальний пакет ANSYS Fluent. В результаті досліджень показано, що картини течії в соплі (поля швидкостей) змінюються зі зміною довжини вхідної (у насадок) конічної частини і ступеня недорозширення потоку. В земних умовах (Рн = 1 бар) для всіх варіантів спостерігається розвинена відривна зона, що починається від кутової точки переходу конічної частини в насадок; при цьому тиск на стінці насадка практично дорівнює тиску навколишнього середовища. За великого ступеня недорозширення потоку в соплі (Р0 = 300) і в "порожнистих" умовах (Рн = 0,1 бар) потік у насадці примикає до стінки. При великому ступені недорозширення потоку в соплі тиск у насадці зростає від кутової точки до зрізу насадка, а зі зменшенням довжини насадка тиск на зрізі насадка збільшується. Коефіцієнт тяги сопла зменшується зі збільшенням ступеня недорозширення потоку в соплі, досягаючи постійного значення після примикання потоку до стінки насадка за кутовою точкою переходу сопла в насадок. При великих ступенях недорозширення потоку коефіцієнт тяги сопла вище для сопла з більшою довжиною конічної частини. Результати розрахунків добре корелюють з результатами експериментальних досліджень подібних сопел.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651-049

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського