РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Палій О. С. 
Моделі для оцінки маси космічної індустріальної платформи та її модулів / О. С. Палій // Техн. механіка. - 2022. - № 3. - С. 75-84. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета статті - розробка моделей для оцінки маси космічної індустріальної платформи та її модулів. На початковому етапі розробки нового космічного апарата існує обмежений набір вихідних даних. Щодо космічної індустріальної платформи такими є: склад основних та допоміжних модулів; параметри технологічних процесів, що реалізуються на платформі (рівень вакууму та невагомості, енергетична потужність обладнання тощо); склад технологічного обладнання для виробництва на індустріальній платформі. Особливістю проєктування індустріальної платформи є те, що практично відсутні теоретичні роботи, що пов'язані з вибором параметрів платформи і логікою її проєктування на етапі концептуального проєктування. Процес проєктування в даній роботі розглядається стосовно до етапу концептуального проєктування. Цей етап характеризується тим, що про систему, що розробляється, відомо лише загальне уявлення про її компоновку, про типи передбачуваних основних службових систем, про деякі вихідні дані та параметри технологічних процесів, що планується реалізувати на платформі. Процес проєктування нової складної космічної системи, до якої належить індустріальна платформа, представляє собою багаторівневий ітераційний і оптимізаційний процес, під час якого визначаються і уточнюються її характеристики і масове зведення. Розроблено модель для оцінки маси індустріальної платформи та її модулів, при розробці якої проведено декомпозицію платформи і її складових до рівня елементів системи. Проведено статистичний аналіз масових часток бортових систем космічних апаратів. Визначено середні показники часток мас із досліджуваної вибірки космічних апаратів та їх відповідні показники розсіяння (дисперсія, середнє квадратичне відхилення). Для середніх показників і дисперсії визначено довірчі інтервали з надійною імовірністю 99,9 відсотка. Подальші дослідження з проєктування космічних індустріальних платформ планується проводити з урахуванням визначених масових часток систем супутників з урахуванням відповідних довірчих інтервалів, а саме мінімально і максимально можливих мас для тієї чи іншої системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського