РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810000<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біоморфологія тазостегневого суглоба птахів : монографія / О. П. Мельник, Н. В. Друзь, О. О. Мельник, М. М. Стегней. - Київ : Аграр Медіа Груп, 2022. - 242, [1] c. - (Серія "Органи локомоції птахів"; № 1). - Бібліогр.: с. 223-242 - укp.

Досліджено біоморфологію тазостегнового суглоба 87 видів птахів, що належать до 22 рядів класу птахів. Описано анатомічні особливості скелетно-м’язових структур тазостегнового суглоба, надано детальну характеристику його складових у різних видах птахів та проаналізовано фактори, які спричинили такі особливості їх будови. Визнано, що одним з найбільш досліджуваних та найбільш дискусійних питань протягом всього періоду становлення морфологічної науки було вивчення особливостей будови органів-аналогів у різних груп тварин, особливо, якщо вони відрізняються середовищем існування, способами пересування, дихання, живлення, господарського використання та іншими ознаками. Також зазначено, що цікавість у науковців викликає і дослідження морфо-функціональних особливостей окремих органів в межах досить вузької групи тварин (клас, вид, група та ін.), які піддані впливу об’єктивних факторів зовнішнього середовища (температура, вологість, висота над рівнем моря, інсоляція, кормова база, техногенне забруднення та ін.) та обумовлені господарським використанням, яке направлене на виокремлення й розвиток окремих господарсько-корисних ознак (продуктивність) організму тварин. Дослідження вказаних ознак дозволяє науковцям виявити зв’язок між тваринами, між якими, на перший погляд, немає нічого спільного, а також краще зрозуміти окремі аспекти життя і поведінки тварин, розкрити основи їх адаптаційних змін, спрогнозувати можливість підвищення продуктивних якостей. На основі цього можемо зазначити, що вивчення скелета та м’язів тазової кінцівки хребетних, хоча і має більш ніж столітню історію, проте численні результати досліджень, проведених у цьому плані, не дозволяють стверджувати, що його сутність повністю розкрита і всім зрозуміла. Одних з багатьох ще не вирішених питань є проблема морфо-функціональної організації тазостегнового суглоба птахів. Це зумовлено відсутністю досліджень на значній кількості порівняльного анатомічного матеріалу, який би поєднував, як остеологічні, так і міологічні дослідження з урахуванням типу опори і способу пересування представників якомога більшої кількості видів та рядів класу птахів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.134.2 + Е60*698.2 + Е623.35*60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860675 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського