РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809906<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Довганич В. А. 
Ґенеза правової ідеології в Галичині другої половини XIX – початку XX ст. (історико-правовий аспект) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. А. Довганич; Університет Короля Данила, приватний вищий навчальний заклад. - Івано-Франківськ, 2018. - 20 c. - укp.

Запропонувавши авторське бачення правової ідеології як цілісної системи ідей та поглядів, що розвиваються в межах конкретної правової системи, еволюціонують під впливом суспільно-політичних та історичних умов і є властивими навіть для народів позбавлених власної держави, виокремлено характерні риси її розвитку в правовому середовищі Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Аргументується думка про те, що правова ідеологія виступає ключовим рушієм процесів трансформації суспільної свідомості, утвердження інститутів громадянського суспільства, та побудови соціальної правової держави. Особливістю Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст. було те, що навіть в умовах відсутності національної державності тут активно розвивалися три основні ідеологічні системи – ліберальна, соціалістична та консервативна. Більше того, вони часто взаємодіяли між собою, утворюючи властиві виключно для української правової думки ідеологічні підсистеми соціал-демократичного, ліберально-консервативного і навіть ліберально-соціалістичного толку. Поширення ліберального типу правової ідеології обумовлювалося специфікою правової системи Австро-Угорщини. Протягом досліджуваного періоду було характерним існування кількох ідеолого-правових течій, які часто межували з лібералізмом, зокрема "ліберального консерватизму". Головною особливістю політичних програм консервативних партій Галичини було прагнення поєднати ідеї "органічної праці", традиційних для консерватизму постулатів і цінностей з національною ідеєю. Соціалізм у Галичині розвивався у руслі австрійського і не набув крайніх форм притаманних марксизму. Основу соціалістичної правової ідеології складала теза про верховенство громадських інтересів над приватними і що суспільство повинно базуватися на економічній і соціальній рівності, справедливому розподілі виробленого продукту. Саме ідеологічна складова стала основою до політизації широких прошарків населення та партійного оформлення основних суспільно-політичних течій. Кожен з проаналізованих типів правової ідеології був представлений власною політичною партією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського