РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809892<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуй А. В. 
Українська любовна лірика початку XX століття: фольклорні інтенції модерного тексту : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / А. В. Чуй; Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. - Тернопіль, 2019. - 19 c. - укp.

На матеріалі поетичної творчості авторів "Молодої музи" (Б. Лепкого, В. Пачовського, П. Карманського) та "Української хати" (О. Олеся, С. Черкасенка, Г. Чупринки) розкрито художні особливості любовної лірики початку ХХ ст., виявлено елементи фольклорної поетики в модерному тексті, диференційовано фольклорні та модерні інтенції поезії кохання і з’ясовано специфіку їх функціонування. На основі аналізу та систематизації поглядів українських і зарубіжних учених на жанрову природу лірики як роду з’ясовано й уточнено значення терміну любовна лірика, а також диференційовано поняття лірики інтимної, любовної та еротичної. Для виявлення в авторських текстах слідів фольклорної поетики досліджено мотиви, образи та зображально-виражальні засоби пісень і балад про кохання. Встановлено, що ці народнопісенні жанри стали головними джерелами для розвитку модерної української любовної лірики. Доведено, що загалом любовна лірика "молодомузівців" і "хатян" містить риси як традиційної (фольклорної), так і модерністської поетик. Зауважено, що любовна поезія "Молодої музи" в цілому має песимістичне звучання, натомість любовна поезія "Української хати", попри наявність мінорних нот, у цілому є значно оптимістичнішою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського