РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809465<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ступак О. Ю. 
Теорія і практика формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.05 / О. Ю. Ступак; Донбаський державний педагогічний університет. - Слов'янськ, 2021. - 40 c. - укp.

Представлено теоретичні засади вивчення соціальної активності молоді, розглянуто методологічні підходи до процесу формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства, репрезентовано результати експериментального дослідження упровадження системи формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства. Установлено, що сучасні наукові підходи до визначення соціальної активності ґрунтуються на позиції особистісної змістовності, способу діяльності та орієнтації на середовище. Структуру соціальної активності молоді визначено як єдність мотиваційно-ціннісного, змістовно-когнітивного, соціально-діяльнісного, рефлексивно-оцінного компонентів. Визначено, що процес формування соціальної активності молоді передбачає застосування низки методів соціально-педагогічної роботи з молоддю відповідно до напрямів діяльності інститутів громадянського суспільства: проектна, громадсько-політична, освітньо-наукова, волонтерсько-благодійна, дозвіллєва діяльності, молодіжна політика. Змодельовано систему формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства з компонентами: цільовим (мета, завдання, принципи, результат); суб'єкт-об'єктним (характеристика суб’єктів і об’єктів); змістовно-процесуальним (технологія формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства передбачає застосування низки форм і методів соціально-педагогічної роботи з молоддю); середовищним (ресурсне забезпечення, взаємодія інститутів громадянського суспільства). Експериментально перевірено ефективність системи формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства та проаналізовано її ефективність. Упровадження системи проходило такі етапи: інформаційний, просвітницький, діяльнісний. Представлено кількісний та якісний аналіз результатів діагностики експериментальної та контрольної групи до та після проведення формувального експерименту, який продемонстрував стійке зростання рівня сформованості соціальної активності молоді в експериментальній групі, що підтверджує ефективність запропонованої системи формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453302 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського