РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809397<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярошенко К. К. 
Екологічна безпека процесів вилучення радіонуклідів з рідких радіоактивних відходів природними та модифікованими сорбентами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / К. К. Ярошенко; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Проведено вивчення екологічної безпеки процесів вилучення радіонуклідів з забруднених розчинів. Досліджено модельні розчини трапних вод атомних електростанцій. Встановлено суттєве зниження величина рН в процесі деструкції озоном органічних компонентів рідких радіоактивних відходів (далі - РРВ), як наслідок знижується ефективність деструкції, процес відбувається в два етапи: швидкий та повільний. Визначено, що найвища ефективність деструкції органічних компонентів РРВ досягається при постійному підлуговування розчину та утриманні значень рН на рівні 11 - 12 од. Зауважено, що за умов озонування утворюються осади гідроксидів та оксидів металів, на поверхні яких відбувається фіксація радіонуклідів за рахунок співосадження та абсорбції, за всіма параметрами серед досліджених сорбентів найбільш ефективними щодо Sr, Co, Mn є модифікований содою бентоніт ПБА-20, а щодо Cs – лужно-модифікований цеоліт, тобто модифікація бентонітів та цеолітів натрієм значно підвищує ступінь сорбції нуклідів. Одержано нові дані, щодо ступіні сорбції, яка практично не залежить від початкових значень рН розчину, а сорбенти мають високу буферну здатність. Показано, що у динамічних умовах ефективнішим сорбентом є лужно-модифікований цеоліт, для цеолітів характерна висока селективність щодо 137Cs по відношенню до 40K, його хімічного аналогу. Розраховано параметри адекватності математичних моделей, визначено, що сорбційна модель ''кінетики складних хімічних процесів'' для всіх досліджених радіонуклідів (137Cs, 90Sr, 60Co, 54Mn) є найбільш адекватною та універсальною моделлю. Подано рекомендації щодо розробки схеми очищення РРВ шляхом вилучення радіонуклідів, запропоновано концептуальну блок-схему очищення РРВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б132.2 + З47-431 + Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453130 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського