РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808820<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лучникова Т. 
Міжнародні вантажні перевезення територією України в умовах війни / Т. Лучникова // Товари і ринки. - 2022. - № 3. - С. 37-46. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Рівень розвитку та конкурентоспроможності економіки будь-якої країни безпосередньо залежить від роботи транспортного комплексу, в основі якого - інфраструктура залізничного, автомобільного, водного, авіаційного та трубопровідного транспорту. Нестабільна ситуація в транспортній галузі та стратегічне значення безперервної роботи транспорту в умовах війни спонукає до комплексної оцінки та порівняння стану транспорту в довоєнний період із сучасним, що дасть змогу розробити реальні шляхи розвитку вантажного транспорту та повною мірою використати потенціал транспортних підприємств, зокрема залізничних. Мета статті - оцінка стану вантажних перевезень задля окреслення основних напрямів та перспектив розвитку щодо тих видів транспорту, які наразі мають найбільший потенціал та спроможні забезпечити експортування українських вантажів по всьому світу. При написанні статті використано метод елементарно-теоретичного аналізу та синтезу, графічний метод, метод дедукції, економіко-статистичні методи і групування. Результати роботи транспортних компаній з вантажних перевезень, зокрема міжнародних, за останні роки значно погіршилися через стрімке поширення COVID-19. Війна ще більше загострила ситуацію, адже в умовах воєнного стану транспортники змушені працювати, намагаючись у стислі строки розв'язати нагальні питання. Це суттєво вплинуло на обсяги перевезень вантажів вітчизняними транспортними компаніями, зокрема в міжнародному сполученні. Через блокаду морських портів одним із головних завдань, яке стоїть перед Україною, є розв'язання логістичної проблеми експорту сільськогосподарської продукції залізничним транспортом. Важливим є розвиток нових логістичних ланцюжків. Висновки: незважаючи на воєнний стан та необхідність переорієнтації та розвитку нових логістичних ланцюгів, перспективним напрямом залишається розвиток експорту вантажів залізничним транспортом через територію України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.733.0-813.2 + У9(4УКР)372.0-813

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського