РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808802<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Архієреєв С. 
Економіко-теоретичні основи посттрансформаційної реорієнтації міжнародного бізнесу / С. Архієреєв // Екон. теорія. - 2022. - № 1. - С. 45-70. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто економіко-теоретичні основи реорієнтації міжнародного бізнесу в посттрансформаційній економіці та проаналізовано багатофакторний характер цього процесу. При розгляді процесів географічної реорієнтації показана необхідність багатовекторності існуючих змін, яка зводиться не тільки до вектора Схід - Захід, але також і Північ - Південь. Аналіз структурної реорієнтації призвів до висновку про доцільність здійснення галузевої реорієнтації на користь промислового сектора. Дослідження цього процесу призвело до висновку про вичерпання можливостей реіндустріалізації на старій промисловій основі і нагальної необхідності неоіндустріалізації, подібної до процесів, які відбуваються в нових індустріальних економіках Східної Азії. Це у свою чергу ставить питання про необхідність змін характерного для економіки метаболізму знань, коли їх абсорбція починає грати таку ж, якщо навіть не більш важливу роль, порівняно з їх створенням. Необхідність абсорбції знань висуває інші вимоги до інтеграції виробництва, коли реорієнтація міжнародного бізнесу передбачає вже не просто реінтеграцію у світову торгівлю, а реінтеграцію у світове виробництво. Одночасно має зазнавати змін структура реалізації національного випуску. Причому не тільки у зв'язку зі збільшенням частки випуску, реалізованої за кордоном, порівняно з його частиною, реалізованою у країні, а й у зв'язку з розширенням прогресивних форм експорту порівняно з традиційними. Ці форми виникають переважно завдяки включенню в глобальні ланцюжки створення вартості, що істотно розширює можливості як збільшення експорту, так і доданої вартості в економіці країни в цілому. Зроблено висновок про те, що реорієнтація міжнародного бізнесу являє собою складне багатофакторне явище, в якому проявляється нерозривна єдність інституційних, суб'єктних, об'єктних та процесних економіко-теоретичних основ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського