РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808709<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванець О. Б. 
Особливості використання методів нелінійної динаміки для обробки біомедичних даних / О. Б. Іванець, М. Ю. Буриченко, М. В. Архирей, В. Ю. Братко // Наукоєм. технології. - 2022. - № 4. - С. 317-324. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Застосування безпеки людини сприяє комплексній реакції на багатовимірні причини та наслідки складних проблем. Для розробки методів своєчасної діагностики та прогнозування захворювань серця в рамках проактивного підходу поряд з існуючими методами необхідно використовувати альтернативні методи, які доповнюють традиційний аналіз варіабельності серцевого ритму в часовій і частотній областях. Мета дослідження - аналіз біомедичних сигналів з використанням методів нелінійної динаміки для отримання додаткової корисної інформації про сталість функціонування організму та вдосконалення процесу кількісного оцінювання складності та хаотичності часових рядів за розрахунком вибіркової та наближеної ентропії. Проведено візуалізацію даних та отримано результати розрахунків методами нелінійної динаміки для зменшення інформаційної невизначеність за рахунок оцінювання динаміки серцевого ритму. Запропоновано використання методів нелінійної динаміки для аналізу варіабельності серцевого ритму, що дало нове уявлення про зміни серцевого ритму при різних фізіологічних і патофізіологічних станах. Використання запропонованих методів дає додаткову прогностичну інформацію та доповнює традиційний аналіз варіабельності серцевого ритму, оскільки саме зміна динаміки варіабельності серцевого ритму та частоти серцевих скорочень має прогностичне значення щодо прогресування захворювання (наприклад, ішемічної хвороби серця) та смертність (наприклад, після гострого інфаркту міокарда). І навпаки, індекси варіабельності серцевого ритму обмежені в здатності розрізняти патофізіологічні стани або пацієнтів. Однак при застосуванні до окремої людини протягом певного періоду часу показники можуть бути клінічно корисними, диференціюючи прогресування захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського