РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Потапчук І. Ю. 
Обґрунтування параметрів процесу плазмового розширення наскрізних низхідних свердловин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / І. Ю. Потапчук; Національна академія наук України, Інститут геотехнічної механіки імені М. С. Полякова. - Дніпро, 2021. - 22 c. - укp.

Визначено основні фактори впливу енергії плазми на процес термічного руйнування гірських порід, розроблено математичну модель і виконано експериментальне дослідження процесу термічного руйнування гірських порід, розроблено та впроваджено методичні рекомендації з вибору й обґрунтування параметрів процесу плазмового розширення наскрізних низхідних свердловин. Встановлено вплив теплогазодинамічних параметрів плазмоутворюючого газу, теплофізичних параметрів гірського масиву та геометричних параметрів свердловини на кількісні та енергетичні показники процесу плазмового розширення наскрізних низхідних свердловин. Визначено, що при використанні плазмового термоінструменту градієнт температури в масиві досягає максимуму в зоні контакту поверхні свердловини з плазмоутворюючим газом і при збільшенні потужності плазмотрону з 100 до 260 кВт, в діапазоні розширення діаметру свердловини з 105 до 300 мм максимальний градієнт температури досягається в зоні контакту поверхні свердловини з плазмоутворюючим газом і змінюється з 71,22 до 5,98 К/мм. Визначено, що при розширенні свердловини плазмовим термоінструментом розташування максимального значення температури на її поверхні, якому відповідає координата початку руйнування гірської породи, віддаляється від зрізу сопла плазмотрона зі збільшенням часу нагрівання і описується степеневою залежністю від часу нагрівання з показником 0,022 і коефіцієнтом пропорційності, що квадратично залежить від потужності плазмотрону. На основі проведених досліджень встановлено, що питомі витрати енергії на розширення свердловини квадратично залежать від витрати плазмоутворюючого газу і сягають мінімуму за температур 3 300...3 400 °С в інтервалі 120... 180 г/с і розширення свердловини з початкового діаметра 105 мм до кінцевого 200...500 мм. Результати дисертаційної роботи у вигляді методичних рекомендацій впроваджено у Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля МОН України на кафедрі гірництва, Криворізькому національному університеті МОН України на кафедрі підземної розробки родовищ корисних копалин та Інституті фізики гірничих процесів НАН України. Очікуваний економічний ефект становить 1 617 грн на один метр свердловини.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського