РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ганчук О. М. 
Правовий порядок: ціннісно-інституційний підхід : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / О. М. Ганчук; Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова. - Хмельницький, 2021. - 18 c. - укp.

Проведено філософсько-правовий аналіз правового порядку в межах ціннісно-інституційного виміру на основі соціологічного, природно-правового та позитивістського контентів. Правовий порядок визначено як якісний правовий стан, що виражається у функціонуванні системи суспільних відносин у заданих правом параметрах. Встановлено суть правового порядку у тому, що його зміст відображається з допомогою двох філософсько-правових начал - сущого й належного. З одного боку, правовий порядок - це явище, існуюче об’єктивно в дійсності, яке знаходить своє відображення через акти правової поведінки, репрезентується в рамках структури складного інституційно-правового механізму. З іншого боку, правовий порядок виступає еталоном, зразком належного, у випадках відображення соціально-ціннісної характеристики його образу - досягнення бажаного стану суспільних відносин як необхідної і єдино правильної суспільно корисної мети. Визначено, що іманентними ціннісними субстанціональними складовими правового порядку є різнопланові соціальні потреби; моральні установки; нелінійність, синергетичність соціального розвитку; легітимність юридичних приписів, їх дієвість у площині реалізації та захисту прав людини та ін. Визнано, що іманентними інституційними субстанціональними складовими правового порядку є стійкість державних і соціальних інститутів, функціонуючих на базі права: наявність нормативно визначеної системи державно-владних суб’єктів, форм і методів забезпечення правового порядку, взаємозалежності відносин суб’єктів громадянського суспільства та держави у сфері розподілу обов’язків й забезпечення правового порядку. Окреслено, що сутність правового порядку з позицій соціоемпіричної моделі його пізнання полягає в тому, що правовий порядок є міцним фундаментом нормальної життєдіяльності як всього суспільства, так і кожного його індивіда. Констатовано, що він відображає найважливішу ціннісну установку - формування ефективного, адекватного дійсним суспільним процесам способу організації соціального життя. Сутність правового порядку з позиції антропокультурної моделі його пізнання в тому, що правопорядок формується в процесі інтегруючої, контемпоральної взаємодії необхідних і суттєвих властивостей людини та культури. Сутність правового порядку з позицій нормативно-атрибутивної моделі його пізнання полягає в тому, що правопорядок є результатом дії на практиці норм об’єктивного права, їх реалізації у відповідних правових формах, конкретизації та здійснення у вигляді суб’єктивних прав, виконання юридичних обов’язків тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452394 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського