РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тихомирова О. К. 
Інформаційна політика держави як чинник розвитку громадянського суспільства в Україні : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. К. Тихомирова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Висвітлено роль і значення інформаційної політики держави у розвитку громадянського суспільства загалом, та в Україні зокрема. Проаналізовано наукові роботи українських та зарубіжних учених, які розкривають теоретичні та практичні аспекти взаємодії третього сектору та держави в інформаційному просторі. Виявлено, що державна інформаційна політика може мати три основні способи впливу на громадянське суспільство, його сприйняття та зворотну реакцію: 1) інформаційна політика як засіб артикуляції загальнодержавної політики (внутрішньої та зовнішньої); 2) інформаційна політика як засіб демонстрації політики держави безпосередньо по відношенню до громадянського суспільства; 3) інформаційна політика як спосіб розуміння державою інформації та використання інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено, що громадянське суспільство як актор, наділений аналітичними та самоорганізаційними здібностями, аналізуючи ці три вияви інформаційної політики, може налаштовуватися або на протидію, або на взаємодію з державою. Ідентифіковано переваги від співпраці в інформаційній сфері для держави (довіра інститутів громадянського суспільства розширює довіру соціуму до органів державної влади; посилення конкурентоспроможності інформаційної сфери як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках ІКТ; транспарентність політичної системи, що сприяє комплексній демократизації: розбудова сучасного інформаційного суспільства) та громадянського суспільства (розгалужений контроль за владою державного, регіонального та локального рівнів: участь у формуванні змісту порядку денного в інформаційному просторі; боротьба з бюрократичною неефективністю та корупцією; посилення системи стримувань і противаг; популяризація інструментів прямої демократії). Обґрунтовано періодизацію громадянського суспільства України в контексті впливів інформаційної політики держави від здобуття незалежності й по сьогодні: 1) етап об'єктивації в інформаційному просторі (презентація як феномену, 1991—2003 рр.; 2) етап суб'єктивації (презентація як суб'єкта, 2004—2013 рр.); 3) етап інституалізації (презентація як партнера, з 2014 р. й дотепер).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)126 + Ф3(4УКР)16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського