РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807855<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Andrushchenko O. 
Antioxidant capacity of Cosmos sulphureus plants grown in the temperate climate = Антиоксидантна здатність рослин Cosmos sulphureus за вирощування в умовах помірного клімату / O. Andrushchenko, O. Vergun, D. Rakhmetov // Plant Introduction. - 2022. - № 93/94. - С. 37-45. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.

Cosmos sulphureus є адвентивним видом для Європи загалом та України зокрема. Він походить із Центральної та Південної Америки, де зростає в тропічному та субтропічному кліматі. Умови Києва характеризуються помірним кліматом з абсолютним мінімумом температури -32,2 <$E symbol Р>C, абсолютним максимумом - +39,9 <$E symbol Р>C та середньорічною кількістю опадів - 649 мм. Рослини аналізували у фазі квітування, розділяли на суцвіття, листки, стебла та корені. Сушили при +35 <$E symbol Р>C та екстрагували метанолом і водою. Визначення антирадикальної активності проводили за модифікованою методикою за допомогою реакції інгібування радикалів DPPH (2,2-дифеніл-1-пікрилгідразил). Найвища антирадикальна активність була виявлена у екстрактів суцвіть (59,60 - 81,81 % інгібування) та листків (79,81 - 89,12 % інгібування). Екстракти стебел мали середній рівень інгібування (19,63 - 65,93 %), а екстракти коренів - лише 2,54 - 39,46 % інгібування. Кореляційний аналіз показав сильну залежність між листками і стеблами (r = 0,84), листками і коренями (r = 0,81), а також стеблами і коренями (r = 0,91). Виявлено, що екстракти рослин C. Sulphureus вирощених в умовах помірного клімату, мають високий антиоксидантний потенціал, але нижчий, ніж дослідники повідомляють для тропічних і субтропічних регіонів. З'ясовано, що більша інтенсивність забарвлення крайових квіток суцвіття не свідчить про більш високу антирадикальну активність як метанольного, так і водного екстрактів. Метанольний і водний екстракти суцвіть яскраво забарвленого генотипу CSCO-368812 інгібували лише 59,60 і 71,50 % радикалів, в той час як аналогічні екстракти генотипу CS-361294 зі світлішими суцвіттями - 71,17 і 81,81 % радикалів, відповідно. При цьому, існує відмінність у ефективності інгібування залежно від використаного екстрагента. Метанольні екстракти вегетативних органів (листки, стебла, корені) мали вищу антирадикальну активність, аніж водні. Натомість для суцвіть обох генотипів водні екстракти продемонстрували вищий рівень антирадикальної активності.



Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського