РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807831<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Aliyev M. E. 
One approach to solving the problem of pricing in the residential real estate market = Підхід до вирішення проблеми ціноутворення на ринку житлової нерухомості / M. E. Aliyev // Мат. машини і системи. - 2021. - № 4. - С. 46-57. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Початком розвитку поняття "середнє значення" вважається етап, коли воно стало центральним членом безперервної пропорції. Однак визначення середнього значення як центральної величини прогресії не дає можливості вивести його значення по відношенню до послідовності n членів незалежно від їх порядку. З огляду на це, постає необхідність формального узагальнення середніх значень, що і зумовлює перехід від безперервних пропорцій до арифметичної, геометричної і гармонічної прогресій. У даний час середньому значенню надають статистичного значення, пов'язуючи його з економічними категоріями. У математиці в теорії середніх значень виокремлюються два види: власне середні значення і середні арифметичні. При цьому кожен із видів середніх значень може виступати у формі як простого, так і середньозваженого значення, вибір між якими зумовлюється матеріальною природою об'єкта дослідження. Формули простих середніх значень застосовуються в тих випадках, коли індивідуальні значення величин, що усереднюються, не повторюються. Якщо в розрахункових формулах середніх значень присутня певна частота повторень індивідуальних значень величин, то в цьому випадку формули простих середніх називаються формулами середньозважених. З огляду на це, у статті пропонується підхід до опису середніх соціально-економічних показників на прикладі показника "Середня ринкова вартість кв. метра житла" на ринку нерухомості в уявному регіоні шляхом усереднення цін на основі оцінки їх середньозважених значень для конкретного регіону. В рамках даного підходу ідентифікується функція розподілу ваги вартості житла як автомодельного рішення в диференціальному рівнянні з частинними похідними з початковими і крайовими умовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.3 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського