РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807784<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маринів В. І. 
Трансформація навчального процесу в умовах пандемії COVID-19: кейс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого / В. І. Маринів, К. Є. Соляннік, М. І. Демура // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2022. - № 3. - С. 99-107. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження трансформації навчального процесу в умовах пандемії COVID-19 на прикладі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, в ході якого виокремлено чотири основні напрями такої трансформації. Переведення освітнього процесу з аудиторних занять на заняття в онлайн-режимі з використанням Порталу навчальних електронних інформаційних комплексів. На цьому напрямі досліджень інтерпретовано результати даних, отриманих від Центру інформаційних технологій університету, порівняно кількість звернень студентів до порталу, надано власне бачення отриманих результатів. Трансформація роботи наукової бібліотеки. Встановлено, що в умовах карантинних обмежень, пов'язаних із пандемією COVID-19, бібліотека оперативно адаптувалася до змін в організації науково-освітніх процесів в університеті, забезпечила широкий спектр бібліотечно-інформаційних сервісів та послуг, заходів у форматі online / offline. Проаналізовано загальну кількість користувачів за єдиним обліком, кількість звернень студентів по довідки, кількість "фізичних звернень" до наукової бібліотеки в період впровадження дистанційного навчання. 3. Підвищення цифрових компетентностей викладачів для забезпечення якісного освітнього процесу стало третім напрямом дослідження. Встановлено, що цифрові компетентності викладачів в умовах викликів, що постали у зв'язку із пандемією COVID-19, набули важливого значення з огляду на необхідність забезпечення якісного освітнього процесу і неможливість застосування звичайних форм навчання (викладання дисциплін в аудиторному форматі, перевірка робіт в паперовому вигляді тощо). Проведено опитування студентів різних курсів та факультетів щодо їх оцінки цифрових компетентностей викладачів. Вибірка становила 509 респондентів, які представляли три факультети: факультет прокуратури, факультет юстиції, факультет адвокатури. Отримані результати свідчать, що загалом студенти оцінюють цифрову грамотність викладачів вище середнього. Підвищення цифрових компетентностей студентів для отримання знань визначено четвертим напрямом дослідження. Його результати свідчать про важливість опанування викладачами та студентами освітнього закладу цифровими компетентностями, необхідність їх постійного вдосконалення, а також про актуальність зазначених питань.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського