РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807775<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Binytska K. M. 
A model for developing teachers' capabilities to foster students' human rights competencies = Модель готовності учителів до формування компетентності з прав людини в учнів / K. M. Binytska, S. Bacher, A. A. Zahorodnia, L. M. Kalinina // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2022. - № 3. - С. 11-21. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

У сучасному світі питання філософії освіти у сфері прав людини набувають характеру загальнонаціональних проблем, що потребують негайного розв'язання. Це зумовлює актуальність дослідження формування компетентності з прав людини в учнів і відповідно підготовку вчителя до такого роду діяльності. Мета дослідження - вивчення сучасного стану проблеми прав людини в українському суспільстві, зокрема в шкільній освіті, й розроблення моделі готовності учителів до формування компетентності з прав людини в учнів. Узагальнено, що Україна ратифікувала більшість міжнародних нормативно-правових документів, які містять положення щодо освіти у сфері прав людини. Акцентовано увагу на тому, що в поєднанні з реалізацією Концепції Нової української школи та змінами в законодавстві створено підгрунтя для впровадження в шкільну освіту філософії у сфері прав людини. Проаналізовано Програму з освіти у сфері прав людини і Національну стратегію з прав людини, а також наведено результати соціологічного дослідження "Права людини в Україні" (2016) і соціологічного опитування вчителів "Права людини в школі" (2016). Констатовано, що в Україні немає цілісної системи освіти з прав людини, водночас відбуваються розрізнені процеси в цьому напрямі. Проаналізувавши результати опитування "Права людини в школі" (2016), можемо констатувати, що для значної кількості українських педагогів освітні методики з питань навчання прав людини лишаються такою собі terra incognita. Інформація з прав людини є зрозумілою для вчителів, але чітких та дієвих інструментів формування в учнів компетентностей з прав людини їм, на жаль, не вистачає. Тому в контексті дослідження було виявлено особливості й обгрунтовано доцільність розроблення моделі готовності учителів до формування компетентності з прав людини в учнів.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського