РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуторов А. О. 
Теоретико-методологічні засади розвитку сільськогосподарської кооперації в розбудові аграрного устрою України / А. О. Гуторов, О. О. Гуторова // Проблеми економіки. - 2022. - № 3. - С. 27-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета статті - узагальнення, систематизація і поглиблення теоретичних і методологічних засад розвитку сільськогосподарської кооперації в розбудові аграрного устрою України. Досліджено роль і місце кооперації в системі суспільної організації праці. Показано, що кооперація виступає об'єктивною передумовою інтеграції, а сам поділ праці викликає її необхідність. В інституціональній теорії вибір між вільними ринковими трансакціями і повною вертикальною координацією для економічних агентів обумовлений ринковою кон'юнктурою, алокативною ефективністю розміщення ресурсів і їх мінімальною вартістю. Проаналізовано динаміку та стан розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні. Розроблено орієнтовну трирівневу схему національної сільськогосподарської кооперативної системи. На першому рівні ієрархії мають розміщуватися сільськогосподарські кооперативи та кооперативні об'єднання, на другому - регіональні об'єднання (асоціації) сільськогосподарських кооперативів, на третьому - всеукраїнська асоціація сільськогосподарських кооперативів. За такої кооперативної системи оптимально поєднуються засади централізованого та децентралізованого управління, забезпечується самоврядність кооперативів і дотримання принципів кооперації. Базуючись на трирівневій схемі національної сільськогосподарської кооперативної системи, обгрунтовано концептуальні засади розвитку кооперативних відносин у сільському господарстві на регіональному рівні. При цьому функції управління зберігаються за кооперативним об'єднанням, до якого входять сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства та господарства населення, консультаційні послуги і супровід здійснює регіональна дорадча служба, а розподіл коштів - кредитна спілка, заснована учасниками цього кооперативного об'єднання. Запропоновано модель розвитку кооперативних відносин в аграрному секторі економіки за участі господарств населення і малих товаровиробників, що передбачає створення споживчого сільськогосподарського кооперативу. У разі поглиблення інтеграції споживчого кооперативу з іншим виробничим, переробним чи збутовим підприємством аграрного сектора економіки кооперативна модель трансформується у кооперативно-інтегровану, зберігаючи при цьому переваги кооперування й отримуючи додаткові організаційно-економічні вигоди від інтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського