РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руднік Д. Г. 
Боярство Південно-Західної Русі XI - XIV ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Д. Г. Руднік; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз діяльності боярського прошарку на території Південно-Західної Русі протягом XI - XIV ст. Визначено основні джерела походження боярства, передусім в етнічному відношенні, його служилу природу. Зазначено, що постійна наближеність до князя та адміністративного апарату характеризує боярство як провідну верству й обумовлює його відносне відокремлення від широких мас населення. Встановлено приналежність до боярства на перших етапах існування стану іноземців-варягів як основи князівських дружин, рух яких на південь був спричинений економічними факторами. Асиміляція варязького елемента відкрила дорогу до складу дружини, а отже і боярства, представникам місцевого населення, кочовиків, які визнавали себе васалами прикордонних князівств і широких мас населення за відповідний рівень заслуг перед князем. Акцентовано на матеріальному положенні боярства, основою якого виступає боярська садиба як центр сільської округи та військово-господарський комплекс. Розкрито особливості положення боярства на території окремих князівств Київського, Чернігівського, Переяславського, Галицько-Волинського, де його зовнішня та внутрішня політика відрізнялася залежно від факторів політичного, економічного, міжнародного, суспільного характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)431-286.2 + Т3(4УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438274 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського