РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806960<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cherkes B. 
Scientific professional publications Institute of Architecture and Design at Lviv Polytechnic National University (Pt. II. Statistical observation) = Наукові фахові видання Інституту архітектури та дизайну Національного університету "Львівська Політехніка" (Ч. II. Статистичне спостереження) / B. Cherkes, L. Shuldan, A. Valyavska // Architectural Studies. - 2021. - 7, № 2. - С. 126-137. - Бібліогр.: 136 назв. - англ.

Фаховими в галузі архітектури (спеціальність 191) у 2021 р. в Україні визнано 6 видань, 2 із них є науковими журналами Інституту архітектури та дизайну Національного університету "Львівська політехніка" - "Вісник" Національного університету "Львівська політехніка" серія "Архітектура" та англійськомовний часопис "Architectural Studies" ("Архітектурні дослідження"). Для визначення пріоритетів у формуванні наступних номерів цих журналів, коригування редакційної політики наукових видань і підвищення їх статусу проведено розгорнуте статистичне дослідження. Опрацюванню підлягали випуски Вісника за 2007 - 2021 рр. та Architectural Studies за 2015 - 2021 рр. До вибірки ввійшли 818 статей 342 авторів. Понад 70 % усіх науковців Інституту архітектури та дизайну опубліковували в них результати своїх досліджень. Відзначено позитивну динаміку якості статей. Кількість тематичних розділів у номерах журналів коливається від 1 до 9. Панівним спрямуванням досліджень є архітектура будівель і споруд (49,0 %). Другу позицію займають історико-теоретичні архітектурні вишукування - 33,4 %. Містобудування представлено в 17,6 % публікацій. Частина статей оглядового спрямування становить 48 %. Середній обсяг статей - близько 7 сторінок, а кількість посилань на літературні джерела - 8 - 10. Це параметри, які слід переглянути відповідно до сучасних вимог. Відсоток експертів, які були запрошені з інших наукових установ для визначення редакційної політики періодичних видань, становить понад 60 %. Орієнтовно 50 % членів редколегій - видатні вчені, які представляють іноземні установи. Поступово збільшується частина іноземних авторів в обох періодичних виданнях, досягаючи в середньому 5,7 %. До тогож у науковому журналі "Architectural Studies" відсоток досліджень зарубіжних науковців удвічі більший (12,4 %). Майже третина дописувачів (27 %) афілійована в інших українських і зарубіжних наукових установах. Ці факти відображають успішну інтеграцію Львівської архітектурної школи в українське та світове наукове співтовариство. Надалі необхідно заохочувати іноземних авторів і збільшувати відсоток їхніх публікацій на 10 - 15 % щорічно. Значно зросла кількість жінок задіяних у редколегіях - з 22 до 41,5 %. Співвідношення серед авторів статей у середньому становило: 51,2 % - чоловіки, 48,8 % - жінки. Сьогодні практично досягнуто паритету як серед членів редколегії, так і авторів статей, що свідчить про рівність доступності до наукової сфери життя. Таким чином визначено основні напрями вдосконалення періодичних видань Інституту архітектури та дизайну, а також перспективи їх розвитку. Адже стратегічною метою редколегії є підвищення статусу журналів, їх індексації у наукометричних базах Scopus і Web of Science, а відтак і переходу з категорії "Б" до категорії "А" у Переліку фахових видань України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)723.2:Н

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського