РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806918<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бамбуляк А. В. 
Ефективність застосування комбінації на основі остеопластичних матеріалів та мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини перед дентальною імплантацією у пацієнтів груп дослідження / А. В. Бамбуляк, Н. Б. Кузняк, Р. Р. Дмитренко, Л. Я. Лопушняк, О. М. Бойчук // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2021. - 20, № 1. - С. 11-17. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Впродовж останніх десятиріч найбільш поширеним методом лікування часткової або повної відсутності зубів є застосування дентальних імплантатів. Часто, через недостатній об'єм кісткової тканини щелеп внаслідок атрофії у ділянці видалених зубів, неможливо провести внутрішньокісткову імплантацію. З метою усунення дефіциту кісткової тканини перед встановленням дентальних імплантатів необхідне проведення хірургічних втручань. Обстеження та лікування із застосуванням дентальної імплантації проведено 140 пацієнтам, яким попередньо було проведено хірургічні втручання та для збільшення об'єму кісткової тканини щелеп було застосовано остеопластичні матеріали та їх комбінації з мультипотентними мезенхімальним и стромальними клітинами жирової тканини. Через 3 міс. після встановлення дентальних імплантатів у пацієнтів I групи, в яких відновлення об'єму кісткової тканини щелеп проводилось з використанням остеопластичного матеріалу "Колапан-Л", та у осіб II групи, де для аугментації було застосовано комбінацію препарату "Колапан-Л", мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини та збагачену тромбоцитами плазму, значення індексу OHI-S відповідали даним до лікування, p >> 0,05, та дорівнювали між собою, p2 >> 0,05. У осіб III контрольної групи значення даного індексу збільшувались у 1,4 разу стосовно вихідних даних, p << 0,05, та були суттєво вищими, ніж у пацієнтів I та II груп, p1 << 0,01. Через 3 міс. спостереження визначали зменшення даних індексу РМА стосовно вихідних значень: у 1,2 разу у I, p, p1 << 0,01, та у 1,1 разу у II групі, p << 0,05, p1, p2 << 0,01. При цьому, у пацієнтів III групи значення даного параметра збільшилися та були у 1,3 разу вищими референтних значень, p << 0,01. Через 6 міс. досліджень у пацієнтів I та III груп значення проби Шиллера - Писарєва були вищими вихідних даних, p << 0,05, і дорівнювали між собою, p1 >> 0,05. У пацієнтів II групи значення даного параметра дорівнювали вихідним даним, p >> 0,05, та були вірогідно нижчими даних у осіб I та III груп, p1, p2 << 0,01. Встановлено, що у пацієнтів, у яких для заповнення кісткових дефектів застосовувалась комбінація на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини, препарату "Колапан-Л" та збагаченої тромбоцитами плазми крові, після встановлення дентальних імплантатів, повністю відновлювались периімплантатні тканини. Ефективність застосування запропонованої авторами остеопластичної комбінації у пацієнтів груп дослідження підтверджено позитивною динамікою значень гігієнічного індексу OHI-S, пародонтального індексу РМА та проби Шиллера - Писарєва впродовж спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського