РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

Раца В. В. 
Оцінка стану оксидантно-протиоксидантної системи та пероксидного окиснення ліпідів у хворих на хронічний панкреатит, поєднаний із гіпотиреозом / В. В. Раца, О. І. Федів // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 3. - С. 97-101. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зміни оксидантно-протиоксидантного гомеостазу є однією з патогенетичних ланок виникнення та прогресування багатьох нозологій, у тому числі хронічного панкреатиту (ХП) та гіпотиреозу (ГЗ), однак даних щодо розвитку оксидативного стресу (ОС) за поєднання ХП та ГЗ недостатньо, тому визначення ролі цих систем у разі коморбідного перебігу даних патологій є актуальним питанням сьогодення. Мета роботи - вивчити стан оксидантно- та протиоксидантної системи у хворих на ХП та ХП, поєднаний із ГЗ. Обстежено 96 осіб, з них 26 хворих на хронічний панкреатит (група 1), 24 хворих на гіпотиреоз (група 2), 26 хворих на хронічний панкреатит на тлі гіпотиреозу (група 3), 20 практично здорових осіб (група 4). Оцінку оксидантно-протиоксидантної системи та пероксидного окиснення ліпідів оцінювали шляхом визначення вмісту малонового альдегіду в плазмі крові (МА пл.) та еритроцитах (МА ер.), рівня глутатіону відновленого (ГВ), глутатіонпероксидази (ГП) та глутатіону-S-трансферази (ГТ). Активність ферментів розраховували на 1 г гемоглобіну (Hb). Аналіз одержаних результатів виявив чіткі закономірності змін стану оксидантно-протиоксидантної системи та пероксидного окиснення ліпідів у хворих на ХП на тлі ГЗ. А саме порушення пероксидного окиснення ліпідів у пацієнтів із коморбідною патологією, що супроводжується підвищенням вмісту МА ер. на 44,87 % та вмісту МА у плазмі крові на 46,42 %; оксидантно-протиоксидантної системи: зниження ГВ у крові на 51,61 %, на фоні компенсаторного підвищення ГП - на 48,03 % та ГТ - на 34,76 %. Висновок: за умов коморбідності ХП та ГЗ спостерігається порушення оксидантно-протиоксидантної системи та стану пероксидного окиснення ліпідів, який характеризується достовірним підвищенням вмісту МА ер. та МА пл. та зниження рівня ГВ, на тлі вираженого компенсаторного підвищення рівня активності ГП та ГТ, що обтяжує перебіг основного захворювання, його діагностику та лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"

Алієв Е. Б. 
Автоматичне фенотипування насіннєвого матеріалу соняшнику : монографія / Е. Б. Алієв; Національна академія аграрних наук України, Інститут олійних культур. - Київ : Аграрна наука, 2022. - 102 c. - Бібліогр.: с. 91-102 - укp.

Висвітлено основи прецизійного цільового поділу та відбору насіннєвого матеріалу соняшнику за його морфологічними показниками та фізико-механічними властивостями. На підставі системного підходу визначено структуру адаптивного техніко-технологічного забезпечення первинного насінництва соняшнику, що дає можливість здійснювати пошук слабких ланок у технологічних процесах доробки та біоінформативної систематизації насіннєвого матеріалу за якістю розподілу і продуктивністю ліній при мінімізації питомих витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858390 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського