РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806867<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Симоненко Г. Г. 
Клініко-нейровізуалізаційні порівняння гострого порушення мозкового кровообігу на тлі COVID-19 / Г. Г. Симоненко // Укр. неврол. журн. - 2022. - № 3/4. - С. 49-55. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Ретроспективно проаналізовано історії хвороби 72 пацієнтів (47 (65,3 %) чоловіків та 25 (34,7 %) жінок) з діагнозом гострого порушення мозкового кровообігу (ГПМК), у яких в подальшому виявлено коронавірусну інфекцію. У приймальному відділенні всіх пацієнтів з підозрою на ГПМК було оглянуто неврологом, усім проведено комп'ютерну томографію (КТ) головного мозку, взято мазок для полімеразної ланцюгової реакції на наявність вірусу SARS-CoV-2. За потреби хворого було консультовано нейрохірургом. У подальшому частині пацієнтів було виконано магнітно-резонансну томографію. Із 72 пацієнтів з позитивним результатом полімеразної ланцюгової реакції тяжкий загальний стан було зареєстровано у 46 (63,9 %), стан середнього ступеня тяжкості - у 26 (36,1 %). Середній вік пацієнтів становив 71,7 року (72,2 року у чоловіків та 70,9 року у жінок). Позагоспітальна полісегментарна пневмонія розвинулася у 24 (33,3 %) випадках. Померло 16 (22,2 %) хворих: 11 (23,4 % від загальної кількості чоловіків) та 5 (20,0 % від загальної кількості жінок). За клінічними даними та даними КТ, ішемічний інсульт розвивався переважно у каротидному басейні (50 (69,4 %) випадків): у лівому каротидному басейні (ЛКБ) у 33 (45,8 %) випадках та правому каротидному басейні (ПКБ) - у 17 (23,6 %). У 13 (18,1 %) пацієнтів ішемічний інсульт зареєстровано у вертебробазилярному басейні (ВББ). У 6 (8,3 %) випадках ГПМК у ЛКБ, за даними КТ і анамнезу, був повторним: 5 (6,9 %) - у ВББ (ліва та права півкуля мозочка, права потилична частка) та ПКБ. У 4 (5,6 %) випадках повторного інсульту в ПКБ він двічі був перенесеним у ПКБ, один раз у АКБ та один раз у ВББ. У всіх 3 (4,2 %) випадках повторного інсульту у ВББ він тричі був перенесеним у каротидному басейні: двічі у ПКБ та один раз у АКБ. У 3 (4,2 %) пацієнтів установлено діагноз транзиторної ішемічної атаки у ВББ (усі вони були середнього віку (36 - 43 роки). За клінічними даними та даними КТ, геморагічний інсульт було зареєстровано у 6 (8,3 %) пацієнтів. Висновки: чинниками ризику виникнення ГПМК на тлі COVID-19 є похилий вік та чоловіча стать пацієнтів, а також наявність хронічних серцево-судинних і цереброваскулярних захворювань. Випадки характеризуються переважним ураженням великих судин лівого каротидного басейну, повторними інсультами з виникненням нового вогнища в іншому басейні, частими глибокими ураженнями у ділянці базальних ядер, а також фоновими змінами тканини мозку при нейровізуалізаційному обстеженні. Переважає тяжкий перебіг, ускладнений легеневою та серцевою недостатністю, особливо при виникненні позагоспітальної полісегментарної зазвичай двобічної COVID-19 пневмонії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р514.31 covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського