РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806711<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковалів О. І. 
Агроекологічні аспекти інституціонального забезпечення звершення земельної реформи в Україні на сучасному етапі / О. І. Ковалів // Агроекол. журн. - 2021. - № 2. - С. 149-158. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що всі природні об'єкти (ресурси), які задекларовані абсолютною власністю Українського народу (всіх громадян) - основним національним багатством та головним непозиченим капіталом нації, в тому числі грунти та інші животворні природні ресурси агросфери України, які потребують раціонального використання, вимагають професійного опису, характеристик і класифікації (загальнонаціонального обліку) в процесі інституціонального забезпечення звершення земельної реформи в Україні. Акцентовано увагу на центральній дійовій особі забезпечення раціонального природокористування як незамінній ланці конституційно вмотивованих вимог із позицій загальнонаціональних інтересів і кожного громадянина зокрема, якою визнається "громадянин - господар". Доведено, що через безпідставну відсутність упродовж чверть століття конституційно декларованого спеціального Закону України "Про право користування природними об'єктами права власності Українського народу", в якому мають посідати норми як агроекологічні чинники, - порушуються права власника (всіх громадян України) і відбувається самочинне та безкарне використання головного капіталу нації. Як наслідок, не нормуються права, обов'язки і міра відповідальності користувачів природних об'єктів, а також повноцінні вимоги щодо їх раціонального використання й охорони - на платній основі за встановленими регламентами. Особливо це стосується родючих грунтів та інших природних ресурсів агросфери. Встановлено, що доконаним фактом є сформульована нами когнітивна земельна наука і практика, в конкретних умовах української дійсності, яка становить основу нашого науково практичного обгрунтування інституціонального забезпечення звершення земельної реформи в Україні як Нової парадигми - через "когнітивну земельну економіку" в частині агроекологічних аспектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського