РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806366<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Підгрушний Г. П. 
Київський метрополісний регіон: проблеми формування, склад і межі / Г. П. Підгрушний, А. В. Марущинець, Ю. Д. Іщенко // Укр. геогр. журн. - 2021. - № 4. - С. 47-56. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Дослідження присвячено розробленню та апробації методологічних підходів до визначення складу та меж метрополісних регіонів. Показані відміни між процесами метрополізації та регіонополізації. Розкрито основні риси міст-метрополісів. Міста-метрополіси разом із територією свого безпосереднього впливу формують високоінтегровані суспільно-територіальні комплекси - метрополісні регіони. У цьому випадку реалізація усієї сукупності метрополісних функцій забезпечується уже не самим містом-метрополісом, а усім метрополісним регіоном. Показано відмінності між міськими агломераціями та метрополісними регіонами. Встановлено, що виникнення міських агломерацій та проходження ними початкових стадій розвитку припадає здебільшого на індустріальну епоху. Подальша трансформація міських агломерацій у метрополісні регіони відбувається на стадії субурбанізації, коли ядро делегує частину функцій (зокрема і метрополісних) своєму передмістю. Проте, далеко не всі міські агломерації мають необхідний потенціал та передумови для отримання статусу метрполісного регіону. В основі визначення складу та меж Київського метрополісного регіону лежить функціональний підхід, який базується на аналізі реальної зв'язаності між метрополісом та територією його безпосереднього впливу. Ключові критерії визначення меж - це міра доступності та зв'язаності міста-метрополісу і території, яка його оточує. Внаслідок вдосконалення транспортної мережі та впровадження швидкісних видів транспорту вони здатні змінюватись. У зв'язку із цим межі метрополісного регіону є нестійкими та "розмитими". Установлено, що зливаючись із соєю субурбією, місто розширює свої реальні межі та формує цілісне функціональне ядро метрополісного регіону. Дослідити ці процеси дозволяють сучасні методи дистанційного зондування Землі. Подальший розвиток Київського метрополісного регіону значною мірою залежить від можливостей його інституалізації, координації та взаємовигідного вирішення спільних проблем Києва та його приміської зони, що виникають в процесі функціонування метрополісного регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-2К)637 + У049(4УКР-2К)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського