РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mironyuk I. 
Iron-doped titania: synthesis, structural, magnetic and photocatalytic properties = Оксид титану, легований залізом: синтез, структурні, магнітні та фотокаталітичні властивості / I. Mironyuk, V. Kotsyubynsky, I. Mykytyn, Yu. Kotsyubynska, V. Boychuk, V. Fedoriv // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 6. - С. 06023-1-06023-7. - Бібліогр.: 39 назв. - англ.

Вплив масової концентрації іонів Fe<^>3+ на фазовий склад та морфологію допованого залізом діоксиду титану (Fe:TiO2), одержаного за методом двостадійного гідролізу TiCl4 та <$Eroman {FeCl sub 3 ~cdot~6H sub 2 O}> при фінальному pH 3,5, досліджувався за допомогою методів XRD, FTIR , Месбауерівської спектроскопії, термічного аналізу та низькотемпературної адсорбції азоту. Збільшення вмісту іонів Fe<^>3+ в діапазоні 0 - 10 мас. % викликає ріст вмісту фази анатазу від 0 до 85 - 90 %. Середній розмір частинок анатазу зменшується з 31 нм за вмісту заліза 0,5 мас. % до приблизно 4 нм для вмісту заліза 10 мас. % . Матеріал, синтезований за концентрації іонів заліза 20 мас. %, аморфний (дані XRD) без присутності магнітовпорядкованих залізовмісних фаз. Месбауерівські спектри всіх зразків Fe:TiO2 формуються тільки дублетною компонентою зі значеннями ізомерного зсуву 0,55 - 0,57 мм/с, що відповідає Fe<^>3+ у високоспіновому стані в октаедрічній координації, тому високоймовірним є ізоморфне заміщення іонів Ti<^>4+ на Fe<^>3+ в кристалічних гратках анатазу та рутилу. Відпал зразка Fe:TiO2 з максимальним ступенем допування (20 мас. %) за температури <$E900~symbol Р roman C> призводить до утворення фази псевдобрукіту Fe2TiO3 та переходу аморфного анатазу в моноклінний діоксид титану (просторова група симетрії C12/m1). Спостерігається лінійний ріст питомої площі поверхні (BET) Fe:TiO2 з 70 до 350 м<^>2/г за збільшення вмісту іонів заліза від 0 до 5 мас. % ; подальше збільшення вмісту іонів заліза не впливає на значення питомої площі поверхні матеріалів. Зростання концентрації кисневих вакансій зі збільшенням вмісту Fe<^>3+, спостережуване за методом FTIR, відповідає зниженню величин сталої гратки фаз анатазу та рутилу. Температура фазового переходу анатазрутил (дані термічного аналізу) найвища (близько <$E575~symbol Р roman C>) для матеріалу з максимальним вмістом іонів Fe. Фотокаталітична активність допованих Fe зразків TiO2, досліджувана на прикладі реакції деградації метиленового синього, зростає зі збільшенням вмісту іонів Fe, корелюючи з відносним вмістом фази анатазу. Константа реакції фотодеградації у разі застосування Fe:TiO2 зростає від 0,008 до 0,028 хв<^>-1, в той час як аналогічний параметр за застосування в тих же експериментальних умовах комерційного фотокаталізатора Degussa P25 стан овить 0,029 хв<^>-1.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222 + В379.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського