РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806257<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Beresnev V. M. 
Effect of the content of molybdenum disilicide on the microstructure and phase transformations of ZrB2 - MoSi2 - 10Al coatings upon annealing in air = Вплив вмісту дисиліциду молібдену на мікроструктуру та фазові перетворення покриттів ZrB2 - MoSi2 - 10Al після відпалу на повітрі / V. M. Beresnev, I. Yu. Goncharov, M. G. Kovaleva, M. N. Yapryntsev, O. N. Vagina, V. Yu. Novikov, V. V. Sirota, Yu. N. Tyurin // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 6. - С. 06013-1-06013-4. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Композитні покриття на основі ZrB2 з різним вмістом MoSi2 було виготовлено робототехнічним комплексом для детонаційного розпилення покриттів, обладнаним багатокамерним прискорювачем детонації (MCDS). Еволюцію мікроструктури та фазового складу покриттів ZrB2 - xMoS2 (x = 24, 35, 45 мас. %) - 10Al аналізували за допомогою диференціального скануючого калориметра, рентгенівської дифрактометрії (in situ HT-XRD) та скануючої електронної мікроскопії за температури від 25 до <$E1400~symbol Р roman C> (нормальна атмосфера та тиск). Під час аналізу було помічено, що m-SiO2 та ZrSiO4 з'являються за <$E960~symbol Р roman C>. Також у разі досягнення температури <$E1235~symbol Р roman C> у покриттях ZrB2 - xMoS2 - 10Al утворюються фіаніт та муліт. В покриттях ZrB2 - xMoS2 - 10Al за температури <$E1400~symbol Р roman C> збільшення вмісту MoS2 у вихідному покритті призводить до майже повного зникнення кубічної фази діоксиду цирконію, а вміст муліту збільшується. Встановлено, що мікроструктура покриття змінюється зі збільшенням вмісту MoSi2 після окиснення за <$E1400~symbol Р roman C> від щільної до "більш дефектної". Покриття ZrB2 - 24MoSi2 - 10Al має рівномірну щільну мікроструктуру у порівнянні з покриттями, які містять 35 та 45 мас. % MoSi2. Це сприяє його хорошій стійкості до окиснення за високої температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського