РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806179<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пенко В. Г. 
Діагностика хвороби серця на основі дерев рішень / В. Г. Пенко, І. М. Шпінарева, О. В. Ярощук // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2021. - 11, № 1/2. - С. 58-68. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обсяг медичних даних в світі величезний. Швидко ростуть електронні історії хвороб. Тому для встановлення правильного діагнозу, при великій кількості різних аналізів (КТ, кардіограм і т.д.) на допомогу лікарю приходять інтелектуальні системи прогнозування серцево-судинних захворювань. Задачу прогнозування вирішують методами машинного навчання. Найбільш популярними методами машинного навчання в задачах класифікації та прогнозування є дерева прийняття рішень. Ідея, що лежить в основі дерев рішень, полягає в розбитті безлічі можливих значень вектора ознак (незалежних змінних) на непересічні безлічі і підгонці простої моделі для кожного такого безлічі. Дерева рішень дозволяють отримати високу точність у вирішенні багатьох задач, зберігаючи при цьому високий рівень інтерпретації. Дерево рішень будується автоматично в залежності від статистичних даних. Досліджено методи дерев прийняття рішень: CART, ID3, С4.5, Random Forest, Gradient Boosting. На основі аналізу даних методів кращий результат прогнозування серцево-судинних захворювань отримано алгоритмами Random Forest та Gradient Boosting. Метод випадкових лісів заснований на побудові ансамблю дерев рішень, кожне з яких будується за вибіркою, що отримується з вихідної навчальної вибірки за допомогою бутстрепа (тобто вибірки з поверненням). Іншим ансамблем є метод Gradient Boosting. Його основна відмінність від Random Forest полягає в тому, що в Random Forest дерева будуються незалежно один від одного, в той час як Gradient Boosting на кожному кроці покращує попередню модель. За допомогою дерева рішень (Random Forest та Gradient Boosting) можна з розумною точністю передбачити вразливість до серцевих захворювань у пацієнтів. Запропоновано поліпшення методу Gradient Boosting шляхом модифікації бустінга. А саме, на кожному кроці алгоритму новий єлемент ансамблю будується спираючись не на всю навчальну вибірку, а лише на випадкову підвибірку фіксованого розміру. Ця ідея є об'єднанням технік градієнтного бустінга і беггінга. В якості вихідних даних виористовується набір Heart Disease UCI. Для перевірки результатів роботи поліпшеного алгоритму Gradient Boosting використовувалася набір heart_failure_clinical_records. В результаті проведеної роботи отримано алгоритм, який дозволяє збільшити точність прогнозування серцево-судинних захворювань з 89 до 94 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-43 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського