РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805825<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bulashenko A. V. 
Technique of mathematical synthesis of waveguide iris polarizers = Метод математичного синтезу хвилеводних поляризаторів із діафрагмами / A. V. Bulashenko, S. I. Piltyay, I. I. Dikhtyaruk, O. V. Bulashenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 5. - С. 05024-1-05024-6. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Розроблено новий математичний метод синтезу хвилеводних діафрагмових поляризаторів із оптимальними фазовими характеристиками та узгодженням. Метод використовує теоретичні одномодові вирази для диференційного фазового зсуву між хвилями з ортогональними лінійними поляризаціями та коефіцієнта стійної хвилі за напругою для оптимізації геометричних розмірів структури поляризатора. Ці вирази було об'єднано в систему математичних умов для одержання необхідних значень характеристик. Запропонований метод було застосовано для синтезу хвилеводного поляризатора із двома тонкими провідними діафрагмами. Такі діафрагми є еквівалентними індуктивним або ємнісним навантаженням у хвилеводній лінії передачі залежно від типу поляризації основної електромагнітної моди. Математичну модель хвилеводного діафрагмового поляризатора було розроблено на основі еквівалентних хвильових матриць. У результаті було визначено основні електромагнітні характеристики за допомогою елементів матриці розсіювання поляризатора. Запропонований аналітичний метод синтезу надає змогує знайти всі оптимальні геометричні розміри діафрагмового поляризатора, включаючи поперечні розміри квадратного хвилеводу, висоти діафрагм і відстані між ними. Варіювання цих розмірів надає змогу одержати необхідні електромагнітні характеристики мікрохвильових хвилеводних пристроїв, а саме: оптимальне узгодження та кросполяризаційну розв'язку в робочій смузі частот. Для поляризатора на основі квадратного хвилеводу з діафрагмами, якого було оптимізовано для супутникового робочого діапазону частот 8,0 - 8,5 ГГц, було одержано диференційний фазовий зсув <$E90~symbol С~0,5 symbol Р>. Коефіцієнт стійної хвилі за напругою не перевищує значення 2 для основних мод вертикальної та горизонтальної лінійних поляризацій. Кросполяризаційний рівень діафрагмового поляризатора є нижчим за - 34 дБ. Коефіцієнт еліптичності не перевищує 0,4 дБ. Таким чином, представлений математичний метод одномодового синтезу хвилеводних поляризаторів із діафрагмами може використовуватися для початкової оптимізації перед застосуванням спеціалізованих програм моделювання мікрохвильових пристроїв. Крім цього, запропонований метод математичного синтезу може широко застосовуватися для розроблення нових мікрохвильових поляризаторів, фазозсувачів і фільтрів на основі діафрагм і штирів у хвилеводах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського