РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805583<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипник С. В. 
Удосконалення обліку та розрахунків з оплати праці в аграрних підприємствах на засадах системного підходу та організаційних інновацій / С. В. Скрипник, С. В. Коваль, І. В. Шепель // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 54. - С. 71-77. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичні та практичні аспекти удосконалення обліку і розрахунків з оплати праці. Мета роботи - виявлення проблем та обгрунтування напрямів удосконалення обліку оплати праці й нарахування заробітної плати в аграрних підприємствах на засадах системного підходу та впровадження організаційних інновацій. Методологічна основа статті - теоретичні та методологічні положення обліку й оподаткування; нормативно-законодавчі акти та фундаментальні праці вчених з вказаної проблематики. Використані методи: історичний, абстрактно-логічний, діалектичний, монографічний, системно- структурного аналізу і синтезу, статистико-економічні, подвійного запису, бухгалтерських рахунків, бухгалтерського балансу, обліково-фінансової звітності. Результати роботи. На засадах системного підходу було виявлено різницю між оплатою праці як процесом та заробітною платою як результатом праці, а також тотожні їх риси. Останні дозволяють розробляти та ідентифікувати форми оплати праці, їх зміст і переваги та можливості застосування. Визначено тенденцію зростання індивідуалізації праці та її оплати на основі контрактів. Обгрунтовано значення обліку оплати праці для підвищення її продуктивності й забезпечення ефективності аграрних підприємств. Одержані практичні рекомендації та розробки можуть бути впроваджені у господарську та облікову діяльність підприємств; підрозділів податкових служб; навчальний та науково-дослідний процес економічних та облікових факультетів закладів вищої освіти. Висновки: системний підхід до праці та її обліку дозволив визначити різницю між заробітною платою та оплатою праці; охарактеризувати тарифні та інші форми їх здійснення як організаційні інноваційні інновації; обгрунтувати завдання з обліку. Виконання завдань з обліку оплати праці позитивно впливає на імідж, ефективність функціонування та конкурентоспроможність розвитку аграрних підприємств через стимулювання дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, сумлінне виконання працівниками своїх посадових обов'язків, сприятливий моральний клімат у колективі. Це зумовлює злагодженість облікової роботи від моменту заповнення первинного документа до відображення інформації про нараховану і виплачену заробітну плату у звітності. Саме правильна організація оплати праці, дотримання справедливих пропорцій, співвідношень, обліку розмірів заробітної плати з умовами і результатами праці служать першочерговим чинником стимулювання продуктивності праці, зацікавленості працівників у підвищенні результатів та якості роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-645 + У052.9(4УКР)232.1-146.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського