РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805342<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сердюк І. О. 
Дитина й дитинство в Гетьманщині: соціально-історичний та історико-антропологічний виміри : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / І. О. Сердюк; Запорізький національний університет. - Запоріжжя, 2018. - 36 c. - укp.

На основі аналізу писемних джерел досліджено дитинство в суспільстві Гетьманщини XVIII ст. Дитинство розглянуто як змінний конструкт, що є продуктом культурних і соціальних реалій. Для його вивчення застосовано поєднання квантитативних історико-демографічних методик та мікроісторичного підходу. З’ясовано вікові межі дитинства та його періодизації; комплексно досліджено найважливіші явища в житті дитини у традиційному релігійному суспільстві. Вивчено бачення цих явищ тогочасним соціумом, а також відповідні стратегії та ритуальні практики дорослих, пов’язані з народженням, хрещенням, похованням дітей. Систематизовано механізми соціалізації дитини. Зазначено, що ці аспекти є основою для більш широких висновків про (не)успішність впливу модернізаційних ініціатив Російської імперії на традиційне суспільство Гетьманщини, зокрема на родинне життя і модель дитинства. Висвітлено аспекти дитячої праця в місті Гетьманщини другої половини XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)514-298

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436781 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського