РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803978<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петрик О. А. 
Підвищення ефективності використання теплоти в сталеплавильному агрегаті шляхом допалювання оксиду вуглецю : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / О. А. Петрик; Національна металургійна академія України. - Дніпро, 2018. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності використання теплоти у сталеплавильному агрегаті шляхом допалювання оксиду вуглецю на основі розробки енергоефективного теплового та кисневого режимів виплавлення сталі, що дозволяють знизити витрати природного газу. Досліджено вплив параметрів дуттьового пристрою (кутів нахилу та діаметрів сопел) під час продування ванни сталеплавильного агрегату киснем на процеси, що протікають у реакційній зоні. Розроблено інноваційну конструкцію дуттьового пристрою з комбінованим розташуванням отворів і сопел. При проведенні балансових плавок на 250-тонному ДСА ПАТ МК "Запоріжсталь" визначено вплив конструкції дуттьового пристрою й інтенсивності продування на процеси допалювання CO. При цьому спостережено формування факела по довжині ванни, що зноситься потоком димових газів. Експериментально встановлено вплив вмісту вуглецю і тривалості продування на довжину та температуру факела, що зноситься потоком газів, які відходять із зони продування. Визначено раціональні геометричні характеристики дуттьового пристрою за критерієм К (відношення глибини лунок у розплаві до діаметру реакційної зони) й інтенсивності перемішування розплаву. Вперше на основі аналізу механізмів пилоутворення під час продування металу киснем при проведенні промислових експериментів визначено раціональне значення інтенсивності продування, що забезпечує зниження викидів пилу. Розроблено й упроваджено у промислове виробництво новий енергозберігаючий тепловий і кисневий режим виплавлення сталі, що забезпечує підвищення ефективності використання теплоти при допалюванні оксидів вуглецю при використанні інноваційної конструкції фурми у сталеплавильному агрегаті (ДСА), що привело до зниження технологічної витрати природного газу на виплавлення сталі на 6,89 м3 / т (з 6,89 до 0 м3 / т) і тривалості продування на 0,2 год (з 3,71 до 3,51 год), що дозволило перейти агрегату на процес виплавлення сталі без використання природного газу при забезпеченні високої якості металопродукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.03-12 + К327.030.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437077 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського