РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803604<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вольченко М. О. 
Термоелектричні інтенсифікатори теплообміну у парах тертя гальм / М. О. Вольченко, Д. Ю. Журавльов, В. В. Ніщук, О. С. Бурава, Л. Б. Малик // Проблеми тертя та зношування. - 2022. - № 1. - С. 59-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуті питання: особливості роботи термоелектричних інтенсифікаторів у парах тертя гальм; принципи розробки пристроїв та систем термоелектричного охолодження фрикційних вузлів; обговорення результатів. Відзначено, що матеріали на основі Bi2Te3 при великому перепаді температур у гілці термоелемента володіють істотно меншим, ніж його максимальне значення, загальним параметром ефективності. Даний параметр близький до максимуму, і у кожній точці гілки рекомендовано підтримувати його зміною складу матеріалу по довжині теомоелементу. Представлена робота термоелектричного інтенсифікатора теплообміну стосовно пар тертя стрічково-колодкового гальма бурової лебідки. Наведено критерії ефективності застосування таких інтенсифікаторів і на цій основі аналізується їх робота. Надано оцінки позитивного ефекту від застосування термоелектричного модуля. Встановлено, що ребра обода шківа збільшує поверхню теплообміну до 20 % і при цьому досягається зниження енергонавантаженості пар тертя гальма на 6 - 8 %. Термоелектричні інтенсифікатори теплообміну знижують енергонавантаженість пар тертя стрічково-колодкового гальма на 18 - 20 %. Проведений порівняльний аналіз двох видів охолодження обода шківа стрічково-колодкового гальма бурової лебідки та оцінена їх ефективність. Показано, що здебільшого використання інтенсифікатора в парах тертя різних видів гальм сприяє інтенсифікації теплообміну. Запропоновано принципи розробки пристроїв і систем термоелектричного охолодження фрикційних вузлів гальм, що використовуються в машинобудуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: К446.7-02 + К413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського