РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802962<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волотовська Н. В. 
Патогенний вплив ішемії-реперфузії кінцівки на системні прояви механічної травми з масивною крововтратою та їх корекція : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / Н. В. Волотовська; Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2021. - 38 c. - укp.

З'ясовано роль ішемії-реперфузії кінцівки у проявах метаболічних та морфологічних порушень печінки, нирок, серця та легень, посиленні процесів цитолізу та ендотоксикозу, розвитку дизімуноглобулінемії, спричинених масивною крововтратою, механічною травмою та їх поєднанням в гострий період та період ранніх проявів травматичної хвороби, а також доведенні ефективності Тіоцетаму в корекції виявлених порушень. Встановлено, що масивна крововтрата, механічна травма та їх поєднання у тканинах печінки, нирок, серця та легень ініціюють активацію процесів вільнорадикального окиснення ліпідів та білків, зростання вмісту лейкоцитів-продуцентів активних форм оксигену, зниження ензимної та глутатіонової ланок антиоксидного захисту, розвиток явищ цитолізу та ендотоксикозу, порушення гуморального імунітету та структурні зміни на етапі гострої реакції на травму та раннього періоду травматичної хвороби, що є основним чинником пошкоджень тканин і розвитку системної органної недостатності. Виявлено, що додатково викликана ішемія-реперфузія кінцівки у щурів з модельованими травмами погіршує перебіг травматичної хвороби в усі досліджувані терміни посттравматичного періоду. Отримано позитивний вплив від введення Тіоцетаму на організм тварин з масивною крововтратою, поєднаною з механічною травмою та ішемією-реперфузією кінцівки. Встановлено, що Тіоцетам вже в ранньому післятравматичному періоді сприяє зменшенню порушень енезимної ланки антиоксидного захисту, мінімізує відхилення показників глутатіонової системи, знижує прояви пероксидації ліпідів та окисної модифікації білків, цитолізу та ендотоксикозу, покращує структуру печінки, нирок, серця та легень. Експериментально доведено, що найбільш виражений ефект від введення Тіоцетаму спостерігається, починаючи з 7 доби після нанесення травм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198 + Р456.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451545 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського