РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802860<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маськовіта М. М. 
Присяга працівника ОВС України: історико-правовий вимір : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. М. Маськовіта; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2018. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження історико-правових аспектів розвитку та функціонування інституту присяги працівників органів внутрішніх справ. Розкрито основні теоретико-методологічні підходи щодо дослідження поняття присяги у формально-правовому та політико-правовому вимірах і співвідношення з іншими поняттями. Встановлено основні юридичні ознаки поняття "присяга", які дозволили визначити сутність, зміст і властивості цієї категорії, а також розкрито її призначення у вітчизняній правовій системі. Зазначено, що присяга – це юридичний факт, що являє собою офіційну урочисту обіцянку дотримуватися та виконувати права й обов'язки відповідно до посади, здійснюється в особливому ритуальному порядку на основі спеціалізованих символічних дій, також це визначальний момент зміни спеціального правового статусу суб'єктів. Порядок прийняття присяги, сутність і специфічні її риси як правового явища регулюються сукупністю норм права, які утворюють міжгалузевий комплексний правовий інститут. Здійснено класифікацію присяги як правового феномену. Проаналізовано форми юридичної репрезентації інституту присяги. Розкрито історико-правові особливості формування інституту присяги працівника органів внутрішніх справ. Здійснено періодизацію основних етапів генезису інституту присяги працівника органів внутрішніх справ в контексті національної історії державотворення та правотворення. Визначено особливості розвитку інституту присяги працівників ОВС (1917 - 2017 рр.). Зазначено, що присяга як ритуал є елементом історичної традиції держави, невід'ємним атрибутом національної свідомості, правових традицій, які формувалися століттями й утворюють сучасну правову реальність. Ці явища мають глибокий антропологічний зміст, оскільки звертаються до глибинних сфер свідомості, виконують не лише правоорієнтаційну, але й правовиховну функцію. Зауважено, що в Україні так історично склалося, що присяга неодмінно поєднувалася з кодексом честі - найвагомішою та найвиразнішою ознакою всієї мовноповедінкової системи. Розкрито структурні особливості тексту присяг працівників поліції у різних країнах світу. Досліджено присягу працівника органів внутрішніх справ як складовий елемент його правового статусу. Визначено роль та місце деонтологічних кодексів у підвищенні ефективності їх реалізації та дотримання присяги представниками органів внутрішніх справ. Акцентовано, що інститут присяги та деонтологічні кодекси функціонують як взаємопов'язані категорії. Ці кодекси є засобом конкретизації та роз'яснення моральних зобов'язань присяги з метою їх переходу в усвідомлені внутрішні спонукальні установки суб'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437302 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського