РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802769<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капітанська О. С. 
Фізіологічні основи застосування комплексу мікроелементів, хелатованих карбоновими кислотами, для підвищення ефективності фотосинтезу озимої пшениці : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.12 / О. С. Капітанська; Національна академія наук України, Інститут фізіології рослин і генетики. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Присвячено дослідженню фізіологічних основ впливу композицій хелатованих мікроелементів, створених з використанням нанотехнологій, з низькими дозами застосування на ефективність фотосинтезу та зернову продуктивність сучасних сортів озимої пшениці. Виявлено, що обробка рослин карбоксилатами мікроелементів збільшувала активність антиоксидантних ферментів хлоропластів, активність фотосинтетичного апарату та інтенсивність асиміляції СО2 у прапорцевих листках рослин озимої пшениці різних сортів. Уперше встановлено, що позитивний ефект обробки рослин комплексом хелатованих мікроелементів на показники квантової ефективності ФСІІ був сильніше виражений за стресових умов недостатнього вологозабезпечення. Показано, що застосування комплексу хелатованих мікроелементів збільшувало листковий та хлорофільний індекси посівів, а також чисту продуктивність фотосинтезу та ефективність використання посівами сонячної радіації в репродуктивний період розвитку. Встановлено, що зростання зернової продуктивності посівів озимої пшениці у варіантах з обробкою рослин мікроелементами, хелатованими карбоновими кислотами, зумовлене оптимізацією функціонування фотосинтетичного апарату на різних рівнях його організації. З’ясовано, що застосування карбоксилатів мікроелементів разом з азотними добривами підвищує ефективність використання останніх. Показано, що вплив позакореневої обробки рослин комплексом мікроелементів, хелатованих карбоновими кислотами, на вміст білка в зерні був сортоспецифічним, проте валовий збір білка з одиниці площі посіву зростав незалежно від сорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437180 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського