РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802683<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шкарупило В. В. 
Стратифікована модель подання нефункціональних характеристик системи критичного призначення при проєктуванні / В. В. Шкарупило, В. В. Душеба, С. Ю. Скрупський, І. В. Блінов // Електрон. моделювання. - 2022. - 44, № 2. - С. 90-106. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Проєктування - це етап процесу розроблення, який подається у наступній послідовності: аналіз вимог до розроблюваної системи, проєктування, реалізація і валідація, яка може бути здійснена за допомогою імітаційного моделювання або тестування. Система критичного призначення - це система, в якій збої і відмови у роботі призводять до критичних наслідків. Використано поняття "артефакт", тобто сутність, що характеризується архітектурою і змістом. Результат виконання певного кроку на етапі проєктування надано у вигляді блок-схеми алгоритму, діаграми та формалізованого подання. На етапі проєктування процесу розроблення за даними артефактами здійснюється контроль показників не лише функціональних характеристик (ФХ), а й нефункціональних характеристик (НФХ), які типово перевіряються на заключному етапі валідації процесу розроблення. Проведення контролю при цьому сприяє підвищенню рівня функційної безпечності розроблюваної системи з позиції програмноалгоритмічної складової. Запропоновано сприяти цьому через реалізацію механізму спадковості артефактів. Артефакти, несуперечність яких розглянуто і підтверджено як показник ФХ на етапі проєктування процесу розроблення, позиціонуються як вихідні конструкції, на основі яких синтезуються похідні від них артефакти, а саме формалізовані подання, тобто засоби контролю показників НФХ. Для синтезу таких засобів запропоновано ієрархічну модель подання НФХ, яка є засобом уніфікації, за допомогою якого виконується контроль показників НФХ на етапі проєктування процесу розроблення. Для цього залучено математичний апарат Discrete Event System Specification Бернарда Зейглера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського