РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000802674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чухрай Н. Л. 
Профілактика карієсу зубів у дітей із різними рівнями резистентності емалі / Н. Л. Чухрай, Е. В. Безвушко, О. О. Машкаринець, Т. Ю. Лисак, З. Б. Попович // Вісн. стоматології. - 2021. - 42, № 4. - С. 67-73. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити ефективність профілактики карієсу зубів у дітей із різними рівнями резистентності емалі. Під спостереженням знаходилися 154 дитини 6 - 7-річного віку. Із них 78 дітей склали основну групу (25 дітей із карієсрезистентною емаллю, 27 - з умовнорезистентною та 26 - із карієссприйнятливою) та 76 дітей - групу порівняння (25 дітей із карієсрезистентною емаллю, 25 - з умовнорезистентною та 26 - із карієссприйнятливою). Комплекс карієспрофілактичних заходів, який отримували діти основної групи, містив: гігієнічне навчання та виховання дітей та їх батьків; професійну гігієну порожнини рота з наступним покриттям зубів фторвмісним лаком; контроль за якістю гігієни порожнини рота з використанням рідини або таблеток Mira-2-Tone для візуалізації зубного нальоту вдома та під час візиту до стоматолога; диференційоване застосування засобів екзогенної профілактики. Дітям групи порівняння проводили професійну гігієну порожнини рота двічі на рік, гігієнічне навчання та виховання, рекомендували застосовувати фторвмісні зубні пасти. Проведення профілактичних заходів упродовж 12 місяців сприяло достовірному ниженню значень ТЕР у дітей основної групи з емаллю, резистентною до карієсу на 17,26 %, з умовнорезистентною - на 6,41 % та карієссприйнятливою емаллю - на 38,46 %. Через 24 місяці у дітей із карієсрезистентною емаллю ТЕР знизився на 28,63 %, з умовнорезистентною - на 26,75 %. Найбільшого підвищення резистентності емалі вдалося досягнути в дітей із карієссприйнятливою емаллю (на 61,70 %). Мінералізувальний потенціал ротової рідини в дітей основної групи через 12 місяців спостереження зріс на 6,82 %, а через 24 місяці - на 11,80 %. Найбільш виражені зміни МПРР ротової рідини під дією профілактичних заходів установлено у осіб із карієссприйнятливою емаллю. Так, за 12 місяців спостереження за дітьми МПРР зростає на 38,99 %, а за 24 місяці - на 45,13 %. Натомість у дітей групи порівняння значення цього показника майже не змінюється. Висновки: результати дослідження (як через 12 місяців, так і через 24) підтвердили ефективність запропонованих профілактичних заходів підвищенням рівня резистентності емалі: зниженням показника ТЕР у дітей із карієссприйнятливою емаллю з 6,84 +- 0,21 бала до 4,23 +- 0,19 бала, підвищенням МПРР та редукцією приросту інтенсивності карієсу на 57,89 % за період 12 місяців і 62,80 % за період 24 місяці спостереження, покращенням гігієнічного стану порожнини рота.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського